AGD’den Mekke’nin fethi ve Kudüs etkinliği

23 Aralık 2017 Cumartesi, 08:24

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Manavgat Temsilciliği tarafından 31 Aralık gecesi ‘Mekke’nin Fethi ve Kudüs’ etkinliği düzenlenecek.

AGD Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, İslam coğrafyasının kan ve ateş içinde olduğunu Filistin, Gazze, Kudüs, Arakan, Irak, Yemen, Suriye’de masum insanların ve çocukların her gün öldüğünü ifade ederek, böyle bir ortamda yılbaşı eğlencesi denilen çirkinliklere karşı tavır takınılması gerektiğini belirtti. Noel ve yılbaşının İslam’da yeri olmadığını anlatan Gayretli, 1 Ocak 630 tarihinde yeryüzünün ilk binası Kabe’nin bulunduğu şehir olan Mekke’nin fethedildiğini söyledi.

SAKALI ŞERİF ZİYARETE AÇILACAK

Mekke’nin Fethinin 1387’nci yıl dönümünü AGD Manavgat temsilciliği olarak 31 aralık gecesi Delta düğün salonunda kutlayacaklarını ifade eden Mehmet Gayretli, “Programız da Kuran ziyafeti, sinevizyon gösterisi, sema gösterisi, Genç İstikbal çocuk Kulübümüzün gösterisi olacak.  ilahiyatçı Mustafa Kayhan hocamız Mekke’nin fethi ile ilgili konferans verecek ve akabinde Peygamberimizin mübarek sakalı şerifi ziyaret açılacak. Programda ayrıca Siyer’i Nebi yarışmamızda Manavgat’ta dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini takdim edeceğiz” dedi.

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN İZİN ÇIKMADI

Etkinliği Atatürk Kültür Merkezi veya İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde yapmak istediklerini ancak Manavgat Belediyesi’ne yaptıkları başvurulardan olumsuz yanıt aldıklarını söyleyen Mehmet Gayretli, “Ücret bedelini ödemek koşuluyla istediğimiz salonlara, belediyeden dilekçemize cevaben programımızın uygun görülmediği belirtilmiştir. Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’in özel kaleminden nedense başkanın yoğun olduğu gerekçesiyle bir türlü randevu alamadık. Manavgat halkına hizmet için yapıldığını düşündüğümüz bu salonların neden verilmediğine bir türlü anlam veremiyoruz. Birçok sivil toplum kuruluşlarına, partilere ve çeşitli derneklerin etkinliklerine verilen bu salonların, her fikre ideale düşünceye sahip vatandaşlara da verilmeye hakkı olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz