Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

Ahmet Boztaş: ‘Fuar ve kongre merkezi ile OSB kurulacak’

06 Şubat 2018 Salı, 11:03

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, ilçeye organize sanayi bölgesi (OSB) ile fuar ve kongre merkezi kazandırılacağını söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen ‘Ne Varsa Manavgat Var’ ticaret fuarı yoğun ilgi gördü. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda 85 firma tarafından stant açıldı.  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafında açılışı gerçekleştirilen fuara, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit,  Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı. Fuarı Manavgat’ta bulunan konaklama tesislerinin satın alma müdürleri olmak üzere çok sayıda firma yetkilisi ziyaret etti. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü devam eden etkinlikte zaman zaman izdiham yaşandı.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ sloganı ile ticaret fuarının 4’ncüsü gerçekleştirdiklerini söyledi.  Manavgat’ta 250 binin üzerinde yatak kapasitesiyle devasa bir pazarın olduğunu anlatan Boztaş, “Bu devasa pazardan ilçemizde bulunan firmaların payını arttırmak amacıyla 4’ncü kez ticaret fuarımızı düzenledik.  Tedarikçi ve toplu alım yapan firmaları ikili iş görüşmeleri çerçevesinde bir araya getirdik. İlerleyen yıllarda fuarımızın daha büyüyeceğini iddia ediyoruz” diye konuştu. Fuarda firmaların geçen yıla göre daha etkin ve farklı görsellerle kendilerini tanıtmaya çalıştıklarını kaydeden başkan Boztaş, “Fuara katılan firmalarımız kurumsallaşıyor. Bu sene 4’ncüsünü düzenlediğimiz fuarla birlikte kentimizde fuar kültürünün oluştuğunu düşünüyorum. Manavgat’ta fuarlar bundan sonra sürekli hale gelecek” diye konuştu.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ İLE OSB MÜJDESİ

Manavgat’ta bir fuar alanına ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Başkan Boztaş, Manavgat’ın fuarcılık anlamında potansiyelinin olduğunu ancak fuar alanı olmadığını söyledi.  Manavgat’a bir fuar alanın kazandırılmasının durumunda yılda en az 5-6 fuarın Manavgat’ta MATSO tarafından gerçekleştirileceğinin altını çizerek Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’ndan destek istediklerini hatırlatan Boztaş, “MATSO olarak ticaret ve istihdam fuarı olmak üzere 2 fuar gerçekleştiriyoruz.  Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, fuar ve kongre merkezinin yapılabileceğinin sözünü verdi. İlçeye yapılacak fuar ve kongre merkezi ile kışın boş geçen otellerin doluluk oranı artacaktır” dedi.

Fuarın açılışında yaptıkları konuşmada ayrıca OSB ihtiyaç duyulduğunu, yaptıkları girişimlerde de arazi konusunda sıkıntı yaşadıklarını anlatan Başkan Boztaş “OSB arazisi konusunda hazine arazisi bulamıyoruz. Bulduğumuz yerde yaşadığımız hukuki sıkıntılar nedeniyle zorlanıyoruz. Dolayısıyla OSB yapamıyoruz. Açılış konuşmamda bunu da dile getirerek Dışişleri bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan destek talep etmiştim. Kendileri yer konusunda gereken desteği vereceklerini söyledi. Bugüne kadar bize her konuda destek veren bakanımıza çok teşekkür ediyorum MATSO olarak verilen sözlerin takipçisi olacağız” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Yönetim olarak göreve geldiklerinden bu yana ilçeye bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırılması için mücadele verdiklerini hatırlatan Başkan Boztaş, son 4 yılda yaptıkları fuarla ile birlikte ilçeye bir fuar ve kongre merkezi kazandırılması içim mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Boztaş, “Manavgat’a fuar ve kongre merkezi ile OSB kazandırılması için üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU VE BAŞKAN SÖZEN’E TEŞEKKÜR

Son 4 yıldır Manavgat ticaret fuarı ve istihdam fuarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Boztaş, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e fuara verdiği destek için teşekkür etti. Boztaş, “Daha önceden etkinlik yada fuar yapabileceğimiz bir alan yoktu. Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’i Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ni açarak bize tahsis etmesi ile son 4 yıldır 2 fuar birden gerçekleştiriyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Fuarının yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Boztaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, milletvekilleri,   siyasi parti temsilcileri, Odalar ve sivil toplum örgütü ve dernek başkanları, organizasyon komitesinde yer alan Manavgat Belediyesi, Turizm dernekleri, Manavgat Side Turizm Otelciler Birliği (MASTOB),  Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği (KITUYAD),  Evrenseki Turizm İşletmeciler Birliği (ESDER), Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD)’a, paydaşlarımız Otel Satın alma Müdürleri ve Eğitim Derneği (OSMED), Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyonu Derneği (OTED), Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği (TGYD)’ne fuarımıza stant açan üyelerimize, fuarımızın tanıtılmasına katkı sağlayan basın mensuplarımıza, fuarımızı ziyaret eden halkımıza teşekkür ederiz”

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz