Ahmet Boztaş, ‘Manavgat’ta meyve üretimi artacak’

30 Nisan 2018 Pazartesi, 08:48

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, “Manavgat’ı hep sebze üreten şehir olarak bilirler. Bundan sonra Manavgat meyvecilikte de adından söz ettirecek” dedi.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve beraberinde meclis başkanı Ömer Kasapoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü heyetiyle Boztepe Mahallesi’nde, Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimi yapan Ahmet Boztepe’yi ziyaret ederek yatırımı hakkında bilgiler aldı.

Ahmet Boztaş ve beraberindekileri karşılayan işletmeci Ahmet Boztepe, yatırımcı olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üretim ve paketleme sahasını heyete gezdiren Boztepe, çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek, “5 yıldır bu işi yapıyoruz. Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimini biz yapıyoruz. Ürünümüzü zincir marketlere ve ihracata gönderiyoruz” dedi.

MANAVGAT HER ALANDA KAZANSIN VE KAZANDIRSIN

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Ahmet Boztepe’yi Manavgat ekonomisine yaptığı katkıdan dolayı kutladı. Boztaş, İlçe ekonomisinin, Boztepe gibi işadamlarının sayesinde güçlendiğini ve çeşitlilik kazandığını vurguladı. Manavgat’ın sebze üreten bir kent olarak bilindiğini aktaran Başkan Boztaş, “Manavgat meyvecilikte de adından söz ettirecek. Görülüyor ki bu yatırımlar sürdükçe Manavgat, sebzenin yanında meyvecilikle de anılacak. İşte meyvecilik alanında yatırım yapan bir üretici, bu işin öncülerinden. Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimi yapıyor. Manavgat her alanda kazansın ve kazandırsın” diye konuştu.

TARIMIMIZ ADINA SEVİNDİRİCİ

Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ozan Çakal da yaptığı açıklamada, “Tarımımız adına sevindirici gelişmeler oluyor. Bu yatırımlarla tarım sektörü daha da güçleniyor. Önümüzdeki yıllarda bu yatırımlar daha da artacaktır. Modern, çağdaş bir üretim sahası gördük” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz