Ak Parti il başkanı netleşti; İbrahim Ethem Taş

06 Mart 2018 Salı, 08:59

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, genel başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İbrahim Ethem Taş’a il başkan adaylığı görevini verdiğini bildirdi.

Ak Parti Antalya İl Teşkilatı’nda 10 Mart Cumartesi günü 6’ncı olağan kongre yapılacak. Geçtiğimiz günlerde İl başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıklayan Rıza Sümer’in yerine il teşkilatında başkanlık konusunda temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasında Abdullah Işıkhan, Ali Çetin, Bekir Asri, İbrahim Ethem Taş, Kadir Sarıcalar ve Osman Dirican’ın isimleri ön plana çıktı. Ak Parti genel merkezi teşkilat başkanlığına bildirilen isimler, genel başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şahsen yapılacak mülakat için Ankara’ya çağırdı. Yapılan görüşmeler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski il başkanlarından Hamza Taş’ın oğlu İbrahim Ethem Taş’ı il başkan adayı olarak görevlendirdi.

İbrahim Ethem Taş

Mevcut başkan Rıza Sümer yaptığı yazılı açıklamada, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bizzat yaptığı görüşme neticesinde 6. Olağan İl Kongresi’nde Antalya il başkan adayı olarak Av. İbrahim Ethem Taş’a görevi tevdi etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle tevdi edilmiş olan bu görev İbrahim Ethem Taş kardeşimize, partimize, Antalyamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.. Aday olan bütün arkadaşlarımız görevi layıkıyla yerine getirebilecek, donanıma ve tecrübeye sahiplerdi, bayrağı gönül rahatlığı ile yeni başkan adayımıza teslim ediyorum. Eminim ki, bu karar ve tevdi edilen görev ile partimiz Antalya’da hayırlı işlere ve yeni başarılara imza atacaktır. Bütün Antalyalı hemşerilerimizi 10 Mart Cumartesi günü sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz. 6. Olağan Kongremize davet ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz