Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar

Ali Bey Club’da tenis turnuvası başladı

12 Ekim 2017 Perşembe, 08:03

Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bulunan Ali Bey Club Manavgat tesislerinde 6’ncı Ali Bey Senior Açık Tenis Turnuvası Grade-3 kategorisi karşılaşmaları 19 ülkeden 120 sporcunun katılımıyla başladı.

Turnuvanın açılış kokteyline Ali Bey Club Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay, turnuva direktörü ve tesisin eğlence ve etkinlikler müdürü Ferhat Serkan Gelmezgil, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başhakemi Tufan Tercan, Patricio Travel temsilcileri Irina Winterholler ile Felix Meerjanssen, hakemler, kort görevlileri ve sporcular yer aldılar. Toplu fotoğraf çekiminin ardından oyuncular maçlara başladı.

19 ÜLKEDEN 120 SPORCU YARIŞIYOR

Ali Bey Club Manavgat ile Patricio Travel organizasyonunda düzenlenen turnuvada Almanya, Büyük Britanya, Finlandiya, Hindistan, Irak, İran, İsviçre, Letonya, Libya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya, Ukrayna ve ev sahibi Türkiye olmak üzere 19 ülkeden 120 tenisçinin raket sallayacak. Her gün yaklaşık 50 karşılaşmanın oynanacağı 6. Ali Bey Senior Açık Tenis Turnuvası Grade-3 kategorisinde kadınlar ve erkeklerde 35-40-45-50-55-60 ve 65 yaş grubundan katılımcılar 7 farklı kategoride; tekler, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dallarında yarışacaklar. Hafta içi oyuncu gecesi ile devam edecek turnuva, hafta sonu ödül töreni ile sona erecek.

“SİYASİ GERİLİME RAĞMEN KATILIMCI SAYISI YÜKSEK”

TTF Başhakemi Tufan Tercan, organizasyonun ilk yılından bu yana 6 yıldır kendisinin Başhakemlik yaptığı turnuvada; her geçen yıl daha organize olunduğunu ifade etti. Turnuvada kendisiyle birlikte bir gözlemci hakem ve 2 yardımcı hakem ile görev yapan Tercan, dünyada son zamanlarda yaşanan siyasi gerilimin olmaması halinde bugün belki de iki misli katılımcı olacağına dikkat çekerek; bugün ulaşılan 120 oyuncu sayısının da büyük bir başarı olduğunu kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz