Antalya’ya bin 909 misafir öğrenci geldi

02 Aralık 2017 Cumartesi, 08:31

‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Onuncu kafile Antalya’ya ayak basarken, bugüne kadar Antalya’ya toplamda 1909 öğrenci geldi.

Proje doğu ve güney doğudaki 15 yaş altı çocukları batıdaki akranlarıyla bir araya getirmek, aralarında bir sevgi, dostluk, kardeşlik bağı oluşturmak amacıyla yürütülüyor. Proje kapsamında bugüne kadar Bitlis’ten 989 Şırnak’tan 920 olmak üzere toplamda 1909 çocuk Antalya’ya geldi. Ortalama 190 kişilik kafilelerle Antalya’ya gelen öğrenciler rüya gibi üç günlük tatilin ardından memleketlerine uğurlanıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın başlatmış olup Antalya Valiliği himayesinde yürütülen projede Milli Eğitim, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar, Müftülük ve Emniyet Müdürlüklerinden görevlendirilen personellerçocukların huzur içerisinde Antalya’da seyahatlerini tamamlamaları için tüm imkânlarıyla seferber oldu.

ANTALYA’YI ÇOK SEVDİLER

Karşılıklı sevgi ve muhabbet bağlarının oluşturulması, gönül köprülerinin kurulması hedeflenen projede bugüne kadar sorunsuz bir şekilde devam etti. Gelen öğrenciler Antalya’nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ziyaret ettiler, eğlence parklarında doyasıya eğlendiler. Memleketlerine unutulmaz anılarla uğurlandılar. Antalya’yı çok beğendiklerini Antalya’nın her şeyiyle çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden öğrenciler, deniz görmek, teleferiğe binmek, hayvanat bahçesine gitmek gibi hayatlarında birçok ilki Antalya’da gerçekleştirmenin de heyecanını yaşadıklarını dile getirdiler.

17 Aralık 2017 Pazar günü son kafilenin Antalya’dan uğurlanacağı proje kapsamında üçer günlük periyotlarla toplamda 2479 öğrencinin Antalya’ya gelmesi hedefleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz