Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

“Avrupa’da talepler patlamaya başladı”

23 Ekim 2017 Pazartesi, 01:42

OTİ Holding’in gala yemeğine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gelecek yıl için turist sayısında artış olacağını söyleyerek, “Avrupa’dan talepler patlamaya başladı” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, OTI Holding’in kuruluşunun 25’inci yılı etkinlikleri kapsamında Belek’teki Xanadu Resort Hotel’de düzenlenen gala yemeğine katıldı. Galada yaklaşık 30 ülkeden 2 bine yakın acente sahibi, havayolu şirket temsilcileri ve operasyon müdürleri de yer aldı. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, 2002 yılında yılda 13 milyon turist sayısından 2014 yılında 34 milyon turist sayısına ulaşıldığını belirtti. Çeşitli ülkelerle Türkiye arasında yaşanan görüş ayrılıkları nedeniyle 2015 ve 2016’da Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, “Siyasetçiler özellikle bir sorun yaşandığı zaman kendi vatandaşlarını, yani sivil halkı cezalandırıcı adımlardan kaçınmalıdır. Ama bu sene turist sayısının artmaya başladığını gördük” dedi.

ALMANLAR GELMEYİNCE İNGİLİZLER TADINI ÇIKARIYOR

Antalya’ya gelen, golf oynayan turistlerin sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “Bir Alman bana şunu söyledi, ‘Bizim siyasetçiler Türkiye’ye gitmememiz için telkinde bulunuyor ama, buranın tadını İngilizler çıkarıyor.’ Doğru, İngiltere’den gelen turist sayısında artış var” dedi.

TALEPLER ŞİMDİDEN PATLAMAYA BAŞLADI

Gelecek yıl başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın her yerinden gelen turist sayısında büyük artış olacağını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Talepler patlamaya başladı. Son iki sene gittikleri yerden memnun kalmadılar ve oralarda soyuldukların söylüyorlar. Türkiye’ye geri gelmek istiyorlar” diye konuştu.

Türk milletinin insanları çok sevdiğini ve insanları memnun etmekten mutlu olduğunu aktaran Çavuşoğlu, “O nedenle turizm sektöründe, hizmet sektörümüz dünyada en önde. Türk Hava Yolları’ndan daha iyi bir hava yolu şirketi var mı? Özel havayolu şirketlerimiz de aynı iyi. Çok kaliteli otellerimiz var” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz