Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Başarı Koleji’nde demokrasi şöleni

20 Ekim 2017 Cuma, 01:38

Manavgat Başarı Koleji’nde 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı ilkokul ve ortaokul okul başkanlığı seçimleri demokrasi şöleni şeklinde geçti.

Başarı Koleji’nde demokrasi şöleni şeklinde geçen başkanlık seçimi sonucunda ilkokul ve ortaokulda, başkan ve yardımcıları belirlendi. İlkokul öğrencilerinden 9, ortaokul öğrencilerinden ise 7 adayın kıyasıya yarıştığı seçimler oy sandığı, oy pusulaları ve mühür olmak üzere gerçek seçimlerdeki bütün ayrıntılar düşünülerek gerçekleştirildi. İlkokul 1’nci sınıf öğrencilerinden başlayarak sınıflar halinde sırayla oy kullanmaya gelen öğrenciler, kendilerini temsil etmek için seçtikleri adaya oylarını kullandı.

Toplam 16 adayın yarıştığı seçimlerde ilkokul başkanlığına Sıddıka İnci Yaman, başkan yardımcılığına Efekan Cesur;  ortaokul başkanlığına Gamze Korucu, başkan yardımcılığına ise Arhan Akhanım seçildi. Kampanya döneminde adayların vaatleriyle zorlu bir mücadele içinde geçen öğrenci temsilcisi başkanlık seçimleri sonucunda başkan ve yardımcı seçilen öğrenciler düzenlenen törende arkadaşlarına teşekkür etti.

Başarı Koleji’nin demokrasiye olan bağlılığını vurgulayan bu seçimler ile öğrencilerin özgüvenlerini öne çıkarmayı amaçladıklarını belirten Başarı Koleji yöneticileri seçim çalışmasının koordinasyonundan sorumlu öğretmenleri ve seçimi demokrasi şölenine dönüştüren öğrencileri tebrik ederek başkan ve yardımcı seçilen öğrencilere de görevlerinde başarılar diledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz