Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Başkan Sözen, “Bazı gazeteciler belediyemizi tehdit ediyor”

03 Kasım 2017 Cuma, 12:54

Manavgat Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Side Ek Hizmet Binası’nda bulunan toplantı salonunda yapıldı. Başkan Sözen, meclis üyelerine bazı medya mensuplarının belediyeyi tehdit ettiğini söyledi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in başkanlığını yaptığı meclis toplantısında 9 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Hakkari Şemdinli’de terör örgütü ile çıkan çatışma sonucu şehit olan askerler ve korucular için başsağlığı diledi.

Eylül ayında Manavgat Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler ve Manavgat Belediyesi’ne layık görülen ödüller ile ilgili olarak meclis üyelerine bilgi veren Başkan Sözen, bazı basın organlarında ve sosyal medyada Manavgat Belediyesi’ni hedef alan haberlerle ilgili olarak sitemde bulunarak, “Her kişinin, ahlaki değerler, etik kurallar içerisinde mesleğini en iyi şekilde yapma, topluma hizmet etmek gibi kutsal bir sorumluluğu vardır. Basını önemsiyorum, önemli bir görev yapıyorlar ancak işinin bilincinde olmayanlar var. Herkesin Manavgat Belediyesi’ni eleştirme hakkı vardır ve bunu dikkate alıyoruz. Hatamız varsa da düzeltiyoruz ancak kurumumuz tehdit edilemez. Manavgat Belediyesi’ni tehdit etmek kimsenin haddi değil, ölçüsünü bilsin” diye konuştu.

Kötü hava koşulları nedeniyle Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini iptal ettiklerini ifade eden Başkan Sözen, Ankara’da tedavisi devam eden Deniz Baykal için meclis üyelerinden dua istedi. Geçen hafta hayatını kaybeden Demokrat Parti İlçe Başkanı Ahmet Bıyıklıoğlu’nu için de başsağlığı dileyen Sözen, Bıyıklıoğlu’nun uzun yıllar siyasetin içinde bulunan, örnek alınacak bir insan olduğunu söyledi. Başkan Sözen’in konuşmasının ardından Ak Parti grubu adına söz alan Ömer Şahin, Şemdinli şehitlerine başsağlığı dileyerek, Sözen’in konuşmasına aynen katıldıklarını ve desteklediklerini söyledi.

TEMİZLİK KONUSUNDA VATANDAŞ DUYARLILIK GÖSTERMİYOR

Ak Parti grubu adına konuşan Ömer Şahin, belediyenin 2018 tahmini bütçesinin yüzde 70 oranında gerçekleşebileceğini belirterek, temizlik ve otopark sorunlarının ivedilikle halledilmesi gerektiğini, özellikle temizlik konu başlığı altında Manavgat cadde ve sokaklarının daha temiz olması için halkın ve özellikle çocukların bilinçlendirilmesi için eğitim faaliyetlerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılması gerektiğine dikkat çekti. Temizlik ile ilgili eleştiriye katıldığını belirten Başkan Sözen, “Maalesef vatandaşımızda istenen duyarlılığı göremiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak öğrenciler için programlar, brifing düzenlenebilir, görevli arkadaşlarımız bu konuyla ne yapılabilir incelesinler” dedi.

Toplantıda gündemde bulunan 9 madde CHP ve MHP’li üyelerinin kabul, Ak Partili üyelerin çekimser oylarıyla kabul edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz