Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

‘Çalıkuşu’ romanını okuyarak kekemeliği yendi

09 Şubat 2018 Cuma, 03:13

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi tarafından yürütülen proje çerçevesinde ocak ayı örnek okuru seçilen Fatih Anadolu Lisesi güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz, Çalıkuşu romanını okuyarak kekemeliği yendi.

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Örnek Okur Projesi çerçevesinde Ocak ayı örnek okuru seçilen Fatih Anadolu Lisesi güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz’e teşekkür belgesi ile hediyeleri Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından verildi. Kaymakamlık makamındaki törende İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay ve Manavgat Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Coşkun Sökmen’de katıldı.

Kaymakam Mustafa Yiğit, Arif Bozkurt Cengiz’i örnek davranışından dolayı tebrik ederek, kitap okuma alışkanlığının bir ömür devam etmesini diledi. Kaymakam Yiğit,  Cengiz’e okuduğu kitaplarla ilgili sorular sorarak bilgi aldı. Kaymakam Yiğit Arif Bozkurt Cengiz’e teşekkür belgesi vererek, kitap hediye etti.

KİTAP OKUYARAK KEKEMELİKTEN KURTULDU

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Manavgat Fatih Anadolu Lisesi okulu güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz’e ‘Örnek Okur Projesi’ çerçevesinde ‘ocak ayı örnek okuru’ seçilmesinde en büyük etkenin kekeme olmasına rağmen kitap okumayı devam ettirerek kekemeliği yenmesi olduğunu belirtti. Arif Bozkurt Cengiz’in kekeme olmasına rağmen, kitap okumayı alışkanlık haline getirmesinin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Müdür Oktay, “Arkadaşımız kitap okumayı alışkanlık haline getirerek zaman içerisinde kekemelikten kurtuldu. Bu özelliğiyle düzenlediğimiz örnek okur projesinde ocak ayının örnek okuru seçilmeyi hak etti” dedi.

KEKEMELİĞİ ÇALIKUŞU’YLA YENDİ

Kitap okumanın kendisi için bir yaşam kaynağı olduğunu söyleyen Fatih Anadolu Lisesi güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz, “Kitaplar dostum olduğundan beri kadranlık olan Dünyam aydınlık kazandı. Okuduğum her kitap yeni bir Dünyanın kapılarını aralıyor. Kitap insanları, yaşamı, doğayı, yaşayan canlıları duygu ve düşünceleri daha iyi anlamamı sağlıyor. Ben Çalıkuşu romanını okuyarak kekemeliği yendim” diye konuştu. Kitap okuyan kişiler daha anlayışlı olduklarını ve insan ilişkilerinde sürekli ilerleme kaydettiklerini belirten Cengiz, “Kitap okumak düşünme yeteneğinizi ilerleyen süreçte daha çok geliştiriyor. Bundan sonrada her fırsatta kitap okumaya devam edeceğim” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz