Engelliler yemekte bir araya geldi

04 Aralık 2017 Pazartesi, 09:47

Manavgat Belediyesi tarafından ilçede yaşayan engelliler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Manavgat Belediyesi’ne ait Titreyengöl mevkiinde bulunan Boğaz Otel’de düzenlenen yemeğe engelliler belediyeye ait minibüs ve engelli nakil araçlarıyla getirildi. Yemeğe Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, ilçede yaşayan yerleşik yabancılarda katıldı. Yemekte konuşan Manavgat Belediye Başkanı Hasan Şimşek, herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu belirterek, “Manavgat Belediyesi olarak engellilerin sosyal yaşama daha rahat uyum sağlayabilmeleri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelli kardeşlerimizin önündeki fiziksel ve sosyal engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Engelli iletişim merkeziyle yaşam kalitelerini arttırmaya çalışıyor, onların geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak adına çeşitli kurslar düzenliyoruz” diye konuştu.

Yemekte, Manavgat’ta yaşayan yerleşik yabacılar şarkı söyledi. Yemeğin ardından engelliler, müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz