Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

Gezici Çanakkale müzesi Manavgat’ta

07 Şubat 2018 Çarşamba, 22:13

Manavgat’ta Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi törenle ziyarete açıldı.

Manavgat’ta bir alışveriş merkezinin sergi alanında düzenlenen törene Kaymakam Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı. Kaymakam Yiğit, Çanakkale savaşlarının Türk tarihi açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Çanakkale savaşlarında Anadolu’yu ve İstanbul’u düşman işgalinden korumak için Manavgat’ın nüfusundan daha fazla yaklaşık 250 bin Mehmetçik şehit düştü” dedi. Anadolu coğrafyasının tarihin her döneminde çok zor bir coğrafya olduğunu altını çizen Kaymakam Yiğit, şu anda Mehmetçiklerin Türkiye topraklarını ve sınırlarını korumak için Afrin’de çarpıştığını dile getirdi.

Kaymakam Yiğit ve belediye başkan yardımcısı Aydın Öz, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’le birlikte öğrenciler tarafından sergini açılış kurdelesi kesildi. Kaymakam Mustafa Yiğit ve beraberindekiler müze yetkilileri tarafından sergilenen eserler hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Çanakkale Savaşları sırasında askerlerin kullandığı silahlar, eşyalar, döneme ait gazete kupürlerinin sergilendiği müzeye, öğrenciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz