Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Göktepe Yaylası’ndaki Manavgatlılar kurtarıldı

06 Kasım 2017 Pazartesi, 12:20

Cumartesi günü Göktepe Yaylası’na giden Manavgatlı 3 kişi Gündoğmuş ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı. Sülek Yaylası’nda kalanlar için kurtarma çalışması devam ediyor

Akseki ilçesinde dün sabah saatlerinde başlayan şiddetli kar yağışı sebebiyle Manavgat’ın Belenobası mahallesinden yaylaya giden Savaş Balkan, Şükrü Atalay ve Şaban Gün mahsur kaldı.

Hafta sonu nedeniyle Akseki’de ki Göktepe Yaylası’na gezmeye giden Manavgat’ın Belenobası mahallesinde yaşayan Savaş Balkan, Şükrü Atalay ve Şaban Gün sabah aniden bastıran kar nedeniyle yaylada mahsur kaldı. Savaş Balkan’dan haber alamayan babası Hüsnü Balkan ve kardeşi Nuh Balkan, Göktepe Yaylasına ulaşımın daha kolay olduğu Konya’nın Bozkır İlçesi’ne giderek yetkililere haber verdi. Bozkır’dan AFAD ve Jandarma ekiplerinin yaylaya ulaşıp mahsur kalan gençleri kurtarmak kepçeyle yola çıktığı belirtildi.

GÜNDOĞMUŞ’TAN GELEN EKİPLER KURTARDI

Olayın haber verilmesiyle yaylaya daha yakın olan Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nden AFAD, Büyükşehir Belediyesi ve jandarma ekipleri de bölgeye hareket etti. Gündoğmuş’tan çıkan ekipler mahsur kalan gençlere 03:00 sıralarında ulaşarak kurtardı. Dönüş yolunda kepçeyle yaylaya doğru giden Hüsnü Balkan ve Nuh Balkan’la karşılaşan ekipler, onları da alarak Gündoğmuş’a geri döndü. Göktepe Yaylası’nda mahsur kalan gençler sabah saatlerinde Belenobası mahallesinde evlerine geldi.

SÜLEK YAYLASINDA MAHSUR KALANLARI KURTARMA ÇALIŞMASI

Akseki İlçesi’nin Sülek Yaylası’nda mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için ekipler dün gece kepçeyle harekete geçti. Yolda kepçenin arızalanması nedeniyle kurtarma çalışması sabah bırakıldı. Bu sabah saatlerinde kepçenin tamir edilmesiyle Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Jandarma ekipleri mahsur kalanları kurtarmak için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörü İbrahim Özkan, mahsur kalanları kurtarmak için yaylaya hareket ettiklerini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz