Manavgat’ta zil çaldı | ..::Manavgat Tercüman::.. Manavgatın dünyaya açılan penceresi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist : 79.495
Ana Sayfa >> Manavgat’ta zil çaldı16.09.2013 14:36

Manavgat’ta zil çaldı

Manavgat’ta zil çaldı


İlk ve orta öğretim kurumlarında eğitim öğretim düzenlenen törenle başladı


Bu haber 689 kez okundu. Manavgat’ta İlköğretim Haftası etkinlikleri Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hafta dolayısıyla Çağlayan İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç, İlçe Jandar Bölük Komutanı Binbaşı Murat Koçamlı, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan okul müdürü Yasin Keklik, okulların öneminden bahsetti. Okulun eğitim ve öğretime hazır olduğunu ifade eden Keklik, ilim öğrenmenin yaşının olmadığını hatırlattı.

Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç’ta yaptığı konuşmada, bu sene Manavgat’ta yaklaşık 41 bin öğrencinin okula başladığını belirterek; “102 okulumuzda öğrencilerimize 2 bin 200 öğretmenimiz refakat ediyor. İnşallah, 2013-2014 ders yılını sağlık, mutluluk ve başarıyla tamamlarız” dedi. Manavgat’ta bu sene iki okulun faaliyete başladığını belirten Kılıç, “1 Anadolu İmam Hatip Lisesi, 1 Anadolu Lisesi olmak üzere 2 okulumuz bu gün itibarı ile eğitim öğretime başladı. Başta sayın kaymakamımız olmak üzere eğitimin her kademesinde bizlere emeği ve desteğini esirgemeyen bütün hayırseverlerimizi buradan huzurlarınızda kutluyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Kılıç, yeni ders yılının herkes için başarılı, mutlu ve sağlıklı olmasını temenni etti. Öğrencilerin şiir okuduğu törende halkoyunları ekibi de gösteri sundu.

Eğitim yılının başlaması dolayısıyla Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, İlçe Jandarma Komutanı Murat Koçanlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç, bu sene yeni eğitim ve öğretime başlayan Ayşe Rıza Kasapoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu ile Karacalar Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesi’nin ziyaret etti.

Ayşe Rıza Kasapoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu ziyaretinde hayırsever Hacı Öner Kasapoğlu, Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut ve okul yetkililer tarafından Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, okul hakkında bilgi aldı. Tek tek sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, öğrencilere kitap dağıtımında da bulundu. Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç, Kaymakam Bulgurlu’ya bu sene Manavgat’ta 530 bni kitabın dağıtıldığı bilgisini verdi.

Öğretmenlerle sohbet eden Kaymakam Bulgurlu, eğitimde feda edilecek olan tek bir fert olmadığını vurgulayarak; “Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için daha fazla çalışmalı ve başarılı olmalıyız” dedi. Kasapoplu ailesi tarafından inşa edilen Ayşe Rıza Kasapoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ortaokulu’nda 180’i ortaokul, 142’si lise de olmak üzere toplam 322 öğrenci eğitim görmeye başladı.

Karacalar Köyü’nde bulunan Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesi’ni de ziyaret eden Kaymakam Bulgurlu ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç öğretmenler ve öğrencilerle görüşerek onlara tavsiyelerde bulundu
Etiketler: eğitim - öğretim - ders - zil - öğrenci - Kaymakam - müdür

Diğer Eğitim haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir



FOTO GALERİ

‘Moskova Gıda Fuarı çok verimli ve başarılıydı’

#
YAYINLARIMIZ

Hava Durumu

http://www.manavgattercuman.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - copyright © 2013 manavgattercuman.com