Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Halis E. hakim karşısında

06 Kasım 2017 Pazartesi, 09:09

Manavgat’ta geçen Mart ayında Sorgun Bulvarı’nda gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili davanın görülmesine Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Manavgat’ın Sorgun Bulvarı’nda, 07 LSC 60 plakalı otomobilinden inen Hasan Aksoy, Hasan Erdoğan ve Nuri Erdoğan’a  07 HSM 68 plakalı otomobille takip eden Halis E.’nin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Hasan Aksoy, Nuri Erdoğan yaralandı. Olay yerinden kaçan şüpheli Halis E. Sorgun ormanında saldırıda kullandığı tabancayla birlikte yakalandı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheli Halis E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında olayla ilgili olarak 2 defa olası kastla öldürmeye teşebbüs suçundan dava açılan Halis E. hakim karşısına çıktı. Mahkemede ifade veren Halis E.; kendisinin elektrikçi olduğunu belirterek, Hasan Aksoy, Hasan Erdoğan ve Nuri Erdoğan’ı meslektaşı olduğu için tanıdığını, olayda adı geçen Erhan Karadağ ve Uğurcan Göksuzoğlu’nu ise tanımadığını söyledi. Nuri Erdoğan’la aralarında alacak verecek meselesi olduğunu, olayın olduğu gece iş konuşmak amacıyla bir arkadaşıyla yemeğe gittiğini ve restaurantta müştekilerle tartıştıklarını ve sonrasında restauranttan ayrıldıklarını anlattı.

Hasan Erdoğan’ı aradığını bulundukları yeri öğrenerek yanlarına gittiğini aktaran Halis E., müştekilerin orada alkol aldıklarını ve kendisinin de alkol istediğini ama vermediklerini söyledi. Bu sırada Hasan Erdoğan’la tartıştıklarını ve Hasan Erdoğan’ın birkaç defa, Nuri Erdoğan’ın da 1 defa kendisine vurduğunu söyledi. Nuri Erdoğan’ın tabancasını çektiğini namluya mermi sürmeye çalıştığını ama tutukluk yaptığı için süremediğini anlatan Halis E., yaşanan arbede sırasında yere düştüğünü ve ardından aracına gittiğini söyledi. Arbedenin olduğu yerden ayrıldıktan sonra yeniden restauranta gittiğini anlatan Halis E., “Bu sırada Nuri Erdoğan ve Hasan Aksoy’un da aynı yere geldiklerini ve araçtan indiklerini gördüm. Nuri Erdoğan’da silah olduğunu biliyordum. İşin çığırından çıkacağını düşünerek yere doğru iki el ateş ettim ardından araçla beni takip etmesinler diye onların aracına 2-3 el ateş ettim. Ateş ettiğimde aramızda 3-5 metre vardı, öldürme kastım yoktu. Sonrasında olay yerinden uzaklaştım” dedi. Olaydan dolayı pişman olduğunu söyleyen Halis E.  tahliyesini ve beraatini talep etti.

Olayda kasığından yaralı olarak kurtulan müşteki sanık Hasan Aksoy, Halis E.’yle aralarında herhangi bir husumetin bulunmadığını ve olay nedeniyle şikayetçi olmadığını söyledi. Müşteki sanık Nuri Erdoğan ise, saldırıda sol baldırından yaralandığını ve olayla ilgili masrafları olduğunu belirterek sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Müşteki sanıklardan Hasan Erdoğan’dan masraflarının ve maddi zararının olduğunu belirterek sanıktan şikayetçi oldu.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık Halis E.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz