Hastane bahçesinde boş içki şişeleri toplandı

27 Nisan 2018 Cuma, 10:13

Manavgat Devlet Hastanesi’nde çalışanlar tarafından yapılan gerçekleştirilen bahçe temizliğinde sigara izmariti, pet şişe, atık kağıt ile birlikte bol miktarda boş içki şişesi de toplandı

Manavgat Devlet Hastanesi çalışanları, ‘Temiz Çevre, Temiz Hastane, Temiz Toplum’ sloganı temizlik etkinliği gerçekleştirdi.  Hastane başhekimi Dr. Mehmet Çınar ve yöneticilerinde katıldığı etkinlikte, çalışanlar bahçede sigara izmariti, atık kağıt, pet şişeyle birlikte çok sayıda içki şişesi de topladı.

İnsanların sağlıklarına kavuşmak için hastaneye geldiklerini ifade eden Başhekim Dr. Mehmet Çınar, sağlığın korunmasında temiz bir çevrenin önemine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Manavgat Devlet Hastanesi’nin hem bina içi hem de çevresi ile temizliğinin sağlanmasının kendi görevleri olduğunu ve bu bilinçle halka hizmet verdiklerini ifade eden Başhekim Dr. Mehmet Çınar, “Ama bunun sadece bize düşmemesi lazım. Buradan hizmet alan insanlarımızla bunu hep birlikte yapmamız lazım. Bu doğaya, bu çevreye, yaşadığımız ortama sahip çıkmamız lazım. Vatandaşlık ve insani bir görev olarak çevremize, yaşadığımız ortama daha duyarlı olmamız lazım.” diye konuştu.

HERGÜN 10 BİN KİŞİ HASTANEYE GELİYOR

Manavgat Devlet Hastanesi’ne hasta olarak günlük yaklaşık 4 bin civarında vatandaşın geldiğini belirten Dr. Çınar, “Yanlarında birer ikişer refakatçı olsa 8 bin bilemedin 10 bin insanımız hastaneye geliyor, bu küçük çaplı ilçe demek. Burada bu her gün devir daim oluyor tek başına yaşamıyoruz diğer insanlarla beraber yaşıyoruz. Düşünmeden yaptığımız bir şey herkese zarar verebiliyor. Bizim herkesten istirhamımız, ricamız bu konuda yaşadığımız ortama duyarlı olalım sorumluluklarımızı bilelim. Ayrıca burada kul hakkı da önemli, buraya atılan çöplerden başkaları zarar görüyor” diye konuştu.

PERSONEL UYARINCA VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERİYOR

Hastane bahçesinde her çeşit çöp maddesinin atıldığını vurgulayan Dr. Çınar, “Birçok yerde sigara izmaritleri var, birçok yerde çöp var. Şimdi bunlar havadan inmiyor, mutlaka atan birileri var. Adam sigarasını içiyor atıyor, bisküvisini yiyor poşetini atıyor, kolasını içiyor kutusunu oraya atıyor. Çöp kutularımız var her yerde, götürüp oraya atacaksın çok zor bir şey değil” diye konuştu. Çevreyi kirletenlerin uyarılması sonucunda bazen tepki gördüklerini de ifade eden Başhekim Dr. Mehmet Çınar, “Hastane ve çevresine atılan çöpler herkese zarar veriyor. Buranın temiz olması sağlığa bir katkı sağlar hem görüntü kirliliğini önler hem de birçok hastalığın önüne geçer” dedi.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN DÜZENLEDİK

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hastanenin çevresini temizlemek için sağlık personeli ile birlikte etkinliğe katıldıklarını belirten Manavgat Devlet Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdürü Harun Karahan, hastaneye gelen vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Biz çevremizi temiz tutmamız gerektiğini anlatmıyoruz, çevremizin nasıl temiz tutulması gerektiğini göstermeye çalışacağız. Projeye destek veren ve katılan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz