Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Hatalı park eden araçlara ‘engelli’ uyarısı

01 Aralık 2017 Cuma, 09:56

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kaldırımlara park eden araçların engellilerin yürümelerini engellediğini belirten afişler asıldı, broşürler dağıtıldı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından vatandaşların yoğun olduğu hastane, meslek kuruluşları ve çeşitli noktalara trafikte engellilerin haklarını hatırlatan, kaldırımlar, yaya geçitleri ve engelli rampalarında engelli geçişlerini engelleyecek şekilde park edilmemesini belirten afişler asıldı. Ayrıca geceleri hatalı park eden araçların camlarına uyarıcı broşürler bırakıldı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, sosyal devlet olmanın şartının engellilere pozitif olarak öncelik ve ayrımcılığın olması gerektiğini belirterek, engellilerin yaşamlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmeleri için kaldırımlara, yaya geçitlerine ve engelli rampalarına park eden araçların kendilerini üzdüğünü ifade etti. Bu konuda sürücülere yönelik bilgilendirme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen emniyet müdürü Özgönül, “Hatalı park eden araçların ön camlarına uyarıcı broşürler bırakılarak sürücüler bilgilendiriliyor. Ayrıca bu konuda hazırladığımız afişlerde vatandaşların kolaylıkla göreceği yerlere asılarak sürücüler dahil bütün vatandaşlara ulaşılması hedefleniyor” dedi.

Kaldırımlara, yaya geçitlerine ve engelli rampalarına parkeden sürücülere karşı etkin ve kararlı bir şekilde mücadele edileceğini anlatan müdür Özgönül, “Karayolunu kullanan araç sürücülerinin trafik kurallarına uymaları, araçlarını park etmenin yasak olduğu yerlere park etmemeleri halinde güvenli bir trafik ortamı sağlanacaktır. Hepimizin bir engelli adayı olduğu unutulmadan trafik kurallarına uymak bir vatandaşlık görevidir” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz