Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

Hortum Manavgat’ta seraları yerle bir etti

27 Şubat 2018 Salı, 13:53

Manavgat’ın Çakış Yeniköy Mevkii’nde Büklüce ve DenizyakaMahalleleri’nde meydana gelen hortum, seraları yerle bir etti.

Dün gece saat 22.00 sıralarında şiddetli yağmur ve fırtına ile meydana gelen hortum, ilçenin Çakış Mahallesi Yeniköy Mevkii’nde Büklüce ve DenizyakaMahalleleri’nde içerilerinde mahsul ekili seralarda büyük zarara yolaçtı. Hortum, çiftçileri de yıktı geçti.

Hortum, 10 dönümün üzerindeki seralarda büyük zarara yolaçtı. Çakış Mahallesi Yeniköy Mevkii’ndeki üreticilerden AlibazÇolpak, “5 dönüm seram, hortumdan büyük zarar gördü. İçinde kabak ve salatalık ekili olan seralarımda zarar çok büyük. Yetkililerden bizlere sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

Hortum sonrası Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Ekipleri hasar tesbit çalışmalarına başladı. Hortumdan dolayı meydana gelen zarar ziyan, ekiplerin çalışmalarından sonra ortaya çıkacak.

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin de hortumda seraları büyük hasar gören çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Metin, “Burada çiftçimizin yapacağı hiçbir şeyi yok. Allah’tan gelen doğal afet. Çiftçimize ancak Tarsim sigortalarını yaptırmalarını tavsiye edebiliyorum. Çiftçilerimiz, Tarsim sigortası yaptırmış olsaydı, zararlarını sigorta karşılardı” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz