Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

İngilizce öğretiminde teknoloji kullanımı semineri

21 Ekim 2017 Cumartesi, 03:51

Manavgat’ta öğrenci velilerine yönelik Yardımcı Doçent Doktor Gökhan Turhan tarafından ‘Z jenerasyonu öğrenme eğilimleri ve İngilizce öğretiminde teknoloji kullanımı’ konulu seminer verildi.

Başarı Koleji Konferans Salonu’nda verilen seminere öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seminerin açış konuşmasını yapan genel müdür Nazmi Ünal; Başarı Koleji’nin modern sistemleri temel alarak geliştirilen eğitim modelleri, klasik kalıplardan kurtulup ‘yaparak ve yaşayarak öğrenme’ anlayışını öğrenmenin temel sistemi haline getirdiğini belirtti. Başarı Koleji’nde yabancı dil eğitiminin yaşayarak öğrenme temeline dayandığını anlatan genel müdür Nazmi Ünal, “Genç, dinamik ve yenilikçi eğitim kadromuzla; anasınıfından 8’nci sınıfa kadar bütün sınıflarda uyguladığımız modern öğrenme tekniklerini dünya standartlarında uyguluyoruz. Yabancı dil öğretiminde öğrencilerimize velilerimizin de evde destek verebilmesi için böyle bir eğitim düzenledik” dedi.

Yeni yetişen neslin ‘Z jenerasyonu’ olarak tanımlandığını belirten Yardımcı Doç. Dr. Gökhan Turhan, akıllı telefonlarla birlikte teknolojinin vazgeçilmez olduğunu ve özellikle yeni yetişen çocukların bilgiye erişim imkanlarının neredeyse sınırsız derecesine çıktığını belirtti. Teknoloji kullanımının artmasıyla birlikte klasik eğitim anlayışının terk edilmeye başlandığını belirten Yardımcı Doç. Dr. Turhan, yeni yetişen çocukların öğrenme eğilimlerinin de farklılıklar gösterdiğini belirtti. Bu konuda oldukça kapsamlı ve yeni yetişen çocukların mantalitesine hitap eden yayınların uzun araştırmalar sonucunda Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlandığını belirten Yardımcı Doç. Dr. Gökhan Turhan, seminere katılan velilere yeni nesile yönelik teknoloji uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz