Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Kemerliler Edip Akbayram ile coşacak

19 Ekim 2017 Perşembe, 23:44

Kemer Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı onuruna fener alayı ve Edip Akbayram konseri düzenliyor.

Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de büyük bir coşku ile kutlanacak. İlçede 29 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek resmi kutlamalar akşam da Kemer Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle devam edecek.

KIRMIZI BEYAZ COŞKU

Saat 19.00’da Kemer Belediyesi önünde toplanacak binlerce Kemerli, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, meclis üyeleri ve diğer protokol üyeleri ile birlikte fener alayı ve bayrak yürüyüşü gerçekleştirecek. Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam edecek olan fener alayı ve bayrak yürüyüşüne ellerinde bayraklar ve üzerlerinde özel tasarlanmış tişörtlerle katılacak olan Kemerliler, ilçeyi adeta kırmızı beyaza boyayacaklar.

EDİP AKBAYRAM KONSERİ

Kemer Belediyesi’nin Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceği konserde iseözgün müziğin güçlü sesi Edip Akbayram sahne alacak. 29 Ekim 2017 Pazar Günü saat 20.00’de başlayacak konserde binlerce Cumhuriyet aşığı, hep bir ağızdan “Özgürlüğün Türküsü”nü söyleyip ‘Motorları Maviliklere Sürecekler.”

 “KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ”

Tüm Kemerlileri ve Kemer’deki misafirleri fener alayına ve konsere katılmaya davet eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ sözünde anlamını bulan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümü coşkusunu gelin birlikte yaşayalım. İlçemizde düzenleyeceğimiz fener alayında hemşerilerimle kol kola yürümekten ve Edip Akbayram konserinde hep bir ağızdan türkü söylemekten büyük bir onur duyacağım. Bu duygularlaCumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aynı şekilde cumhuriyeti ve kazanımlarını kararlılıkla koruyan çok değerli halkımıza da sevgi ve saygılarımı iletiyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz