Kırgız kadını boğarak öldüren kayın birader tutuklandı

28 Şubat 2018 Çarşamba, 14:05

Manavgat’ta dün boşanma davası olan kardeşinin eşi Kırgız asıllı Katherine Çetin’i (34) boğarak öldüren Mehmet Çetin (46) ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manavgat’ta dün yeğeniyle birlikte polise teslim olan Mehmet Çetin, Bahçelievler Mahallesi 5020 Sokak’ta oturan kardeşinin eşi 3 çocuk annesi Kırgız asıllı Katherine Çetin’i gece boğarak öldürdüğünü söyledi. Eve giden polis Katherine Çetin’in cansız bedeniyle karşılaştı. Evde tek başına olan kadının vücudunda darp izine rastlanmazken, boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Polis merkezinde işlemleri yapılan Mehmet Çetin, bugün adliyeye sevk edildi.

İŞLERİ BOZULMUŞ

Cumhuriyet savcısı tarafından sorgusu yapılan şüpheli Mehmet Çetin, kardeşiyle birlikte İstanbul’da tekstil işi yaptıklarını, bir süre önce işlerinin bozulduğunu anlattı. İşleri bozulduktan sonra kendisinin memleketi olan İslahiye’ye, kardeşinin ise ailesiyle birlikte Rusya’ya gittiğini belirtti. Kardeşinin işleri düzeltmek için yaptığı bütün girişimlerden başarısız olduğunu aktaran Mehmet Çetin, hakkında çeşitli davalar açılan kardeşinin Rusya’dan Kırgızistan’a, kardeşinin ailesinin ise çocuklarla birlikte akrabalarının olduğu Manavgat’a geldiğini söyledi.

DÜN BOŞANMA DAVALARI VARDI

Kardeşinin Katerina Çetin’e ‘kendisini aldattığı ve fuhuş yaptığı’ iddiasıyla avukatı vasıtasıyla boşanma davası açtığını, kendisinin de defalarca uyardığını belirtti. Boşanma davası süresince çocukların velayeti konusunda kardeşiyle Katerina Çetin arasında anlaşmazlık olduğunu belirten Mehmet Çetin, kendilerinin çocukların velayetinin babasında olmasını istediğini, Katerina Çetin’in de buna karşı çıktığını kaydetti.

ELLERİYLE AĞZINI BURNUNU KAPATIP BOĞMUŞ

Kendisinin de 3 ay önce eşinden boşandığını, akrabalarının işlettiği markette zaman zaman çalıştığını, çocuklarının kendinde olduğunu belirten Mehmet Çetin, “Benim 1’i yetişkin 3 çocuğum var. Küçük çocuklar kuzenleriyle oynamak istedi. Gece gidip yeğenlerimi aldım. Bu sırada Katerina bana manalı manalı laf söyledi. Canım sıkıldı. Çocukları eve götürdüm. Bir süre onlarla vakit geçirdim. Ardından evden çıkıp birkaç şeyle birlikte eldiven aldım. Ardından Katerina’nın evine gittim. Katerina’yla bir süre oturma odasında boşanma davasını konuştuk. Çocukları vermek istemediğimizi söyledim, Katerina bana kızdı ve bağırdı. Bir anda sinirlendim. Eldivenleri giyip, ellerimle ağzını burnunu kapatarak boğarak öldürdüm. Tek başıma biraz oturup evime gittim” dedi.

ÖNCE GİDİP MARKETİ AÇTIM

Eve vardığında küçük olan 2 yeğeninin uyuduğunu aktaran Mehmet Çetin, “Bende yattım ama uyuyamadım. Sabah erkenden akrabalarımızın marketini açtım. Etrafı temizledim, saat 9:00 gibi yeğenim markete geldi, gece olanları anlattım. Önce bana inanmadı, ardından eşini eve gönderdi. Olayın doğru olduğunu görünce beni polise götürdü” dedi. Mehmet Çetin, özellikle son zamanlarda çok zor bir hayat sürdüğünü ve psikolojik rahatsızlığı olduğunu, bu nedenle yeşil reçeteli ilaç kullandığını kaydetti.

‘Kasten öldürme’ suçundan sulh ceza hakimliğine sevk edilen Mehmet Çetin, yapılan duruşmanın ardından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

ÇOCUKLAR SOSYAL HİZMETLER TARAFINDAN ALINDI

Dün yaşanan cinayetin ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, öldürülen Katerina Çetin’in 4, 6 ve 11 yaşındaki erkek çocuklarının korunma ve bakımı için hareket geçti. Olayın olduğu eve giderek komşular ve küçük çocukların akrabalarıyla görüşen sosyal hizmet uzmanları çocukların korunmasının ve bakımının devlet tarafından yapılaması gerektiğini belirten rapor hazırladı. Öldürülen Katerina Çetin’in 3 çocuğu cumhuriyet savcısının talimatıyla sosyal hizmet uzmanları tarafından alınarak Antalya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne teslim edildi. Mehmet Çetin’in yaşı küçük olan 2 çocuğu ise annelerine teslim edildi.

CENAZE KIRGIZİSTAN’A GÖNDERİLECEK

Diğer taraftan Katerina Çetin’in Antalya Adli Tıp Kurumu’nda bulunan cenazesi, eşinin akrabaları tarafından Kırgızistan’a götürüleceği öğrenildi. Katerina Çetin’in annesine henüz haber verilmediği, ancak akrabalarına ölüm haberinin verildiği belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz