‘Kızılay’a kan verdim’ diyen kadın cinayeti sanığına ömür boyu hapis

21 Şubat 2018 Çarşamba, 09:45

Manavgat’ta iki çocuk annesi Nuran Soydinç’i 24 yerinden bıçaklayıp boğazını keserek öldüren Hidayet Özdemir karar duruşmasında, “Ben vatanını ve milletini seven, Kızılay’a senelerdir kan veren biriyim. Önce Allah’a sonra sizin adaletinize sığınıyorum” dedi. Mahkeme heyeti sanığa ömür boyu hapis cezası verdi.

Manavgat’ta geçen yıl nisan ayında, iki çocuk annesi Nuran Soydinç’i vücudunun 24 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hidayet Özdemir’in yargılandığı davaya, Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Tutuklu sanık Hidayet Özdemir, duruşmaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan katılırken, Nuran Soydinç’in çocukları Fatma Yüksel ve Şevki Yüksel ile eşi Kadir Soydinç salonda hazır bulundu.

Duruşmada Hidayet Özdemir’in avukatı Osman Yetkin, esas hakkında savunma yaptı. Olaydan öldürülen Nuran Soydinç ve müvekkilinin 1.5 yıldır birlikte yaşadıklarını söyleyen Yetkin, “Bu süre zarfında müvekkilim Nuran Soydinç’e 50 bin lira yardımda bulunmuştur. Bu parayı bankalardan kredi olarak çekmiştir. Para bitince Nuran Soydinç, ‘Para bitti, aşk bitti’ demiştir. Bu ağır bir sözdür” dedi. Olayda ilk saldırıyı Nuran Soydinç’in yaptığını öne süren avukat Osman Yetgin, bu saldırı sırasında müvekkilinin yaralandığını, bunun hiddetiyle Nuran Soydinç’e 24 bıçak darbesiyle karşılık verdiğini  iddia etti.

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık Hidayet Özdemir, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Kasten ve tasarlayarak öldürmek suçundan yargılanmaktan dolayı hicab duyuyorum. Ben kesinlikle O’na kıyamazdım. Kasten öldürmek isteseydim, bir hafta öncesinde ıssız bir yere pikniğe gittik, orada öldürürdüm. Ben vatanını ve milletini seven, Kızılay’a senelerdir kan veren biriyim. Önce Allah’a sonra sizin adaletinize sığınıyorum” dedi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti sanık Hidayet Özdemir’i, kasten öldürme suçundan haksız tahrik ve takdir indirimi yapılmayarak oybirliği ile ömür boyu hapisle cezalandırdı.

Duruşmanın ardından açıklama yapan öldürülen Nuran Soydinç’in çocukları Fatma ve Şevk Yüksel, sanığın ömür boyu hapis cezası almasının kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Annemiz asla geri gelmeyecek ama adaletin yerine gelmesinden dolayı mutluyuz. Mahkeme heyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz