Lise öğrencisini hamile bırakan bakkala 6 yıl 9 ay hapis

29 Aralık 2017 Cuma, 10:00

Manavgat’ın Evrenseki’de lise 3’ncü sınıf öğrencisi Ş.Ö.’yü (17) hamile bırakan mahalle bakkalı Celal Özal’a (63) 6 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Manavgat’ın Evrenseki Mahallesi’nde geçen Haziran ayında, lise öğrencisi Ş.Ö.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Celal Özal’ın yargılandığı davada karar duruşması yapıldı. Sanık Celal Özal tutuklu bulunduğu Alanya cezaevinden Ses Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldığı duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, olay tarihinde 16 yaşında olan Ş.Ö.’nün ifadesinde, ekmek almaya gittiği bakkalda alkollü olan Celal Özal’ın kendisini içeri çekerek zorla tecavüz ettiğini, şikayetçi olduğunu belirttiğini, Ş.Ö.’nün annesi A.K.’nın ise kızının adet görmemesi üzerine hastaneye götürdüğünü ve hamile olduğunu öğrendiklerini, jandarmaya giderek şikayette bulunduklarını söylediğini aktardı.

CENİNE DNA TESTİ YAPILDI

Olayla ilgili olarak 11 hafta 2 günlük hamile olan Ş.Ö.’nün düşük yaptırıldığını, ceninden ve şüpheliden alınan örneklerin İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından yapılan DNA incelemesinde, Celal Özal’ın yüzde 99.9 biyolojik baba olabileceğinin tespit edildiği belirtildi. Olayla ilgili olarak Ş.Ö.’nün soruşturma ve kovuşturma aşamasında çelişkili ifadeler verdiğini aktaran savcı, dosyaya konulan cep telefonu görüntülerinde rıza dahilinde ilişkiye girdiklerinin değerlendirilebileceğini, sanığın alınan ifadelerinde de Ş.Ö. ile birden fazla ilişkiye girdiğini kabul ettiğini bu nedenle sanığın reşit olmayanla birden fazla cinsel ilişkiye girme suçundan cezalandırılmasını istedi.

RIZASIYLA BİRLİKTE OLDUK

Mahkeme de savunma yapan Celal Özal, olay günü kimseye rahatsızlık vermemek için evinde alkol aldığını ve çok alkollü olduğunu bu nedenle ne yaptığını tam bilemediğini söyledi. Daha önceden kendi rızasıyla birlikte olduğu Ş.Ö.’nün girdikleri ilişkiden hamile kalmadığını iddia eden Celal Özal, mahkeme başkanının, ‘Ama DNA testinde babası yüzde 99.9 sen çıkmışsın’ diye söylemesi üzerine; “Onun neden öyle çıktığını bende bilmiyorum. Bir yanlışlık olmalı. Bu olayda en çok mağdur olan benim. Ben Ş.Ö. ile ilişkiye girerek bir hata yaptım. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi.

Sanık avukatı Derya Angın’da olayın gerçekleştiği tarihte Ş.Ö.’nün gerçek yaşının tespit edilerek karar verilmesini istedi. Ş.Ö.’nün avukatı Yusuf Top, savcının esas hakkındaki görüşüne katılmadıklarını,  sanığın zorla ilişkiye girme suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme başkanı, karar vereceklerini bu nedenle son söz olarak bir diyeceğinin olup olmadığını sorması üzerine Celal Özal, “Ş.Ö. olay gecesi evinden kaçarak benim yanıma geldi, rızasıyla ilişkiye girdik. Ama hamile kaldığı ayda ben ilişkiye girmedim” dedi.

Mahkeme heyeti davayla ilgili verdiği kararda, sanık Celal Özal’a, reşit olmayan bir kişiyle birden fazla cinsel ilişkiye girmek, aralarındaki yaş farkı ve 17 yaşındaki Ş.Ö.’nün hamile kalması nedeniyle 6 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz