Liselilerden Mehmetçik Vakfı’na yardım

23 Aralık 2017 Cumartesi, 09:05

Manavgat Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okulda düzenlenen bağış kampanyasında toplanan para Mehmetçik Vakfına bağışlandı

Manavgat Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından savaş vatanı uğrunda canlarını veren şehitlerin yakınlarına ve gazilere yardım amacıyla bağış kampanyası düzenlendi. Öğrencilerin harçlıklarını vererek katkı sağladıkları kampanyada bin on lira bağış toplandı.  Lisenin 10’ncu sınıf öğrencileri Harun Raşit Yarar, Aybüke Özkaya ve Alper Ceylan, topladıkları parayı, Mehmetçik Vakfı’nın hesabına yatırılması amacıyla okul müdürü Atila Çetin’e teslim etti.

Manavgat Anadolu Lisesi Müdürü Atila Çetin, öğrencilerinin böylesine bir kampanya düzenleyerek vatanına, milletine bağlılıklarını gösterdiklerini ifade ederek, “Öğrencilerimizin bu hareketi başta ben olmak üzere tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi duygulandırdı. Toplanan meblağ belki çok büyük olmayabilir ancak damlaya damlaya göl olur hesabı, gençlerimizi örnek alarak kendi okullarında da benzer kampanyaları yapan öğrencilerle bağış miktarı yükselir diye düşünüyoruz. Allah vatanımız için canını hiçe sayarak şehit olan askerlerimize rahmet etsin, vatan uğruna gazi olanlara da acil şifa versin” dedi.

ŞEHİT AMCASININ ADI VERİLDİ

Kampanyayı düzenleyen öğrencilerden Harun Reşit Yarar, amcasının 1997 yılında Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda şehit düştüğünü, doğduktan sonra ailesini kendisine amcasının ismini verdiği söyledi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gazilere yönelik yapılan saygısızlığı ve öğrencilerin şehitlik ve gazilik kavramları konusunda yaşadıkları eksikleri gördükten sonra arkadaşlarıyla böyle bir kampanya düzenlediklerini belirten Harun Reşit Yarar, “Bu kampanya ile hem şehitlerimizin aileleri ve gaziler için bir nebze yardım yapmayı hem de öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçladık. Okulumuzda sınıfları gezdik, konuşmalar yaptık ve bağış topladık. Vatanına hayatını verecek kadar seven şehitlerimize, bizim de ne kadar çok değer verdiğimizi göstermek istedik” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz