Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen beraat etti

24 Şubat 2018 Cumartesi, 10:10

Antalya merkezli olarak düzenlenen Kasırga operasyonunda yargılanan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında beraat etti.

Antalya merkezli olarak dört kentte ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen ‘Kasırga’ operasyonu kapsamında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’inde aralarında bulunduğu 36’sı tutuklu 105 kişinin yargılandığı dava sonuçlandı.  Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 16 ay tutuklu kaldığı davanın karar duruşması, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı. Duruşmada Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’le birlikte belediye çalışanları Ahmet Arı, Hatice Sözen ve Yusuf Tümbül de beraat etti.

Duruşmanın ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkan Sözen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Geç kalmış da olsa, “Adalet” her zaman doğrudan yana oluyor ve er geç tecelli ediyor. Şahsım ve belediye personelimiz, üzerimize atılan isnatsız suçtan dolayı 8 yıldır yargılandığımız davadan, bu gün itibarıyla beraat etmiş bulunmaktayız. Her ne kadar zorlu bir süreç geçirmiş de olsak, bu karar, Manavgat’ımızın ve şahsımızın temiz bir gurur belgesi olacaktır. Bu süre zarfında bize inanan, güvenen, yanımızda olan, hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duyduğum Manavgat halkımıza teşekkür ediyorum. Allah bir daha namusuyla, onuruyla, gururuyla çalışan bizlere ve hiç kimseye böyle sıkıntıları yaşatmasın.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz