Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar

Manavgat hükümet konağı için yer tahsisi

06 Ekim 2017 Cuma, 21:29

MANAVGAT Belediye Meclisi, toptancı hal karşısında yer alan belediyeye tahsisli hizmet alanını, yeni hükümet konağının yapımı için Kaymakamlığa verdi.

Manavgat Belediye Meclisi ekim ayı toplantısı Şükrü Sözen’in başkanlığında Side ek hizmet binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan belediye başkanı Şükrü Sözen, mevcut kaymakamlık binasının her an yıkılma ihtimali olan bir bina olduğunu belirterek yeni hükümet konağının yapımı için Antalya Valiliği’nin yer aradığını söyledi. Kentin en büyük mülki yapılanması kaymakamlığın çağdaş olmayan şartlarda Manavgat halkına hizmet etmesine gönüllerinin razı olmadığını dile getiren başkan Şükrü Sözen, bunun için toptancı hal karşısındaki Manavgat Belediyesi’ne tahsisli hizmet alanının, belediye meclis üyelerinin kararı ve yapılacak olan imar planı değişikliği ile kaymakamlığa verilebileceğini belirtti.

KENT MEYDANINI GENİŞLETMENİN ÖNÜ DE AÇILDI

Başkan Sözen, kaymakamlığın çağdaş bir ortamda hizmet etmesi gerektiğini anlatarak, “Bizim kent meydanını genişletmek hayalimizdir. 2009’daki ilk aday adaylığımızda hayata geçirmek istediğimiz projemizdi. Kaymakamlık, Jandarma, Çağlayan Okulu ve PTT’nin boşaltılıp, hatta şimdiki Balıkhaneyi de alanın içine katarak kentin ortasını açmak ve meydanı tamamen ırmağa kadar büyütmek istiyorduk. Kaymakamlığın buradan yeni ve modern bir hizmet binasına taşınması ile bu hayalimizin ilk adımını atmış olabiliriz. Doğru bir adımla böyle bir yatırımın gelmesine vesile olmak çok güzel bir atılım. Eğer meclisimiz olur verdiği takdirde meclisin ek 6’ncı gündem maddesi ile biz bu yerden feragat edeceğimizi ifade edeceğiz” dedi.

Başkan Sözen’in konuşması sonrasında 6. Ek Gündem maddesi ile söz konusu alandan Manavgat Belediyesi olarak feragat edilirken yerin plan değişikliği için komisyona havale edildi. İmar komisyonundan havale edilen konu, verilen arada komisyonca görüşülerek mevcut alanının hükümet konağı olarak değiştirilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı. Alınan bu kararla Manavgat’a yakışır modern bir hükümet konağına kavuşma imkanı doğarken, riskli yapı kararı bulunan mevcut kaymakamlık binasının yıkılarak kent meydanının genişletilmesinin önü açılmış oldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz