Manavgat Müftülüğü’nden konferans

04 Aralık 2017 Pazartesi, 08:35

Manavgat Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Hz. Peygamberin Örnekliği’ konulu konferans düzenledi.

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Antalya Müftüsü Osman Artan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta Taşağıl Hacı Hamza Atalay Hafızlık Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayan genç hafızlar Onur Yıldırım, Fatih Erdemir ve Ramazan Şahin’e hafızlık belgeleri ve hediyeleri, Antalya Müftüsü Osman Artan ve Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla verdi.

PEYGAMBERİMİZ’İ ANLAMAYA İHTİYAÇ VAR

Hz. Peygamberin bütün dünyaya ve bütün zamanlara örnek olduğunu belirten müftü Osman Artan hayatından örnekler verdi. Günümüzde Peygamber efendimizi anlamaya daha çok ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Müftü Artan, “Dünyada pek çok coğrafyada akan gözyaşları var, akan kanlar var. İslam coğrafyasında problemler baş gösteriyor. İşte onları çözümlemek, çözüm üretebilmek için Peygamber Efendimizin mesajını daha iyi okumak, daha iyi anlamak mecburiyetindeyiz” dedi.

KUR’AN KURSLARI İÇİN YARDIM ÇAĞRISI

Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla’da konferansta yaptığı konuşmada, Kur’an kurslarına dikkati çekerek, “Özellikle 4-6 yaş Kur’an Kurslarımız çok değerlidir. Onların sayısının hızla artırılması için gayret göstereceğiz. Buradan din gönüllüsü ve hayırsever kardeşlerimize sesleniyorum, lütfen bize yardım ediniz, maddi manevi dualarda bulununuz ki, elbirliği, gönül birliği ile bu güzellikleri beraber yapalım” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz