Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Manavgat Nevruz turizmi hazırlıklarına başladı

14 Ekim 2017 Cumartesi, 06:52

TÜRSAB Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK), gelecek yıl Nevruz dönemine hazırlık amacıyla TÜRSAB Doğu Anadolu BYK yönetim kurulu ve acenteleri ağırladı.

Konaklama sektöründe turizm sezonunu uzatmak amacıyla sektör temsilcileri çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bakanlık belgeli 250 binden fazla yatağa sahip olan Manavgat’ta otelciler gelecek yılın hazırlıklarına şimdiden başladı. TÜRSAB Manavgat Side BYK yönetimi, 15 Mart’ta kutlanan ve İranlı turistleri ilçeye çekebilmek amacıyla TÜRSAB Doğu Anadolu BYK yönetimi ve bağlı seyahat acentelerini Manavgat’ta ağırlıyor. Ziyarete TÜRSAB Doğu Anadolu BYK Başkanı Cevdet Özgökçe, yönetim kurulu üyeleri ve Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’tan 54 seyahat acentesi yöneticileri katıldı.

Manavgat’ın Titreyengöl Turizm Bölgesi’nde bulunan Premium Diamond Resort Hotel’de ziyaret nedeniyle toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Manavgat Side BYK Başkanı Ahmet Özden, Doğu Anadolu BYK yönetimi ve bağlı acente temsilcilerini ilçede ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, ilçe hakkında bilgi verdi.

YAZ VE KIŞ TURİZM YAPILABİLİR

Manavgat’ın Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonlarından biri olduğunu ve ilçede bakanlık belgeli 250 binden fazla yatak bulunduğunu aktaran Başkan Ahmet Özden, “Manavgat, 12 ay turizm yapmaya müsait. İlçemizin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler dünyanın her bir yerinden turistlerin bölgemize gelmesini sağlıyor. Manavgat ve Side hem kış turizmi hemde klasik turizm denilen yaz turizminin yapılabildiği dünyanın ender bölgelerinden birisidir. Bir yanda tarihi Milattan önce 2, 3 binlere uzanan antik kentlerimiz, diğer tarafta şelale ve Köprülü Kanyon rafting merkezimiz, müze ve ören yerlerimiz, Toroslarda orman içinde henüz keşfedilmeyi bekleyen bakir doğal güzelliklerimiz bulunuyor” dedi.

NEVRUZ’DA İRANLI TURSİTLERİ BÖLGEYE ÇEKMEK İSTİYORUZ

Nevruz Bayramı’nın özellikle İran’da resmi bayram olduğunu ve onbinlerce İranlı’nın yurt dışına çıktığını hatırlatan Başkan Özden, “Bu sene ve geçtiğimiz yıllarda İranlı turistleri özellikle Nevruz bayramında daha fazla olmak üzere bölgemizde ağırladık. İranlı misafirlerimiz daha çok rafting, doğa sporları ve kültürel turlarla ilgileniyor. Gelecek yıl ki Nevruz Bayramı’nda yine bölgemizde İranlı turistleri siz değerli TÜRSAB Doğu Anadolu BYK acenteleri vasıtasıyla görmek istiyoruz. Bu hem bizim hemde sizleri için ekstradan bir ekonomik gelir olacaktır” dedi.

ÖZGÖKÇE, “İŞBİRLİĞİNİ ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Toplantıda konuşan TÜRSAB Doğu Anadolu BYK Başkanı Cevdet Özgökçe, Manavgat’a 54 üye acenteyle geldiklerini söyleyerek, hedeflerinin Manavgat ve Side bölgesinde bulunan konaklama tesisleri ve TÜRSAB acenteleriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve yeni bir pazar oluşturulması amacıyla yapılan çalışmaları koordine etmek olduğunu aktardı. Bölgeye getirdikleri 54 acenteye Manavgat Side BYK tarafından ilçenin turizm potansiyeli hakkında bilgi verileceğini ve acente yöneticilerinin bölgenin turizm imkanlarıyla tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatını yakalayacağını anlatan Başkan Özgökçe, bundan sonraki dönemlerde işbirliğini arttırmak istediklerini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz