Manavgat pazar esnafından Mehmetçiğe destek

23 Şubat 2018 Cuma, 09:24

Manavgat’ta pazarcı esnafının başlattığı kampanya kapsamında 2 günde toplanan 13 bin 365 TL, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağışlandı.

Manavgat Pazarcılar Odası’nın Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlere yardım amacıyla başlattığı kampanyaya Pazartesi Pazarı’nda tezgah açan esnafın büyük bölümü destek verdi. 2 gün süren kampanyada toplanan 13 bin 365 TL, TSKGV hesabına yatırıldı. Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Başkan Yardımcısı Mustafa Güzel, kampanyaya öncülük eden Tahir Ünal ve Yetkin Oral ile birlikte Kaymakam Mustafa Yiğit’i ziyaret ederek banka dekontunu takdim etti.

Kaymakam Mustafa Yiğit, Afrin’de yürütülen harekatın toplumun her kesiminden destek gördüğünü belirterek, “Harekatın başlamasından bugüne çok sayıda vatandaşımız bizleri ziyaret ederek neler yapabilecekleri konusunda görüş belirtti. Birçok vatandaşımız maddi destekte bulundu. Destekte bulunanların büyük bölümü isimlerinin bilinmesini istemiyor. Devletimiz ve ordumuz her türlü zorluğun altında kalkabilecek güce sahiptir. Bu tür aktiviteler maddi destekten öte manevi bir destek konumundadır. Manavgat Pazarcılar Odamız da böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Oda Başkanı Sami Dursun Doğan da askerlerin terör örgütleriyle Türk ve Suriye halkının huzur ve güveni için mücadele ettiğini vurgularken, “Bizler de pazarcı esnafı olarak çorbada tuzumuz olsun, bir nebze olsun katkıda bulunalım istedik. Pazarcı arkadaşlarıma ve pazara gelerek alışveriş yapan vatandaşımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz