Manavgat pazarcı esnafından Mehmetçik’e destek

18 Şubat 2018 Pazar, 18:38

Manavgat’ta pazarcı esnafları Afrin harekatı nedeniyle birlik ve beraberliği göstermek amacıyla 2 günlük hasılatlarını Mehmetçik’e bağışlama kararı aldı

Manavgat Pazartesi pazarında tezgahlarında  “Bugün bu tezgahtaki satışların kazancı Afrin’deki Mehmetçiklere bağışlanacak” yazılı tabelalarla satış yaptı. Satışların yarında devam edeceğini esnaflar, vatandaşların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını söyledi. Esnaflardan Tahir Ünal, geçtiğimiz günlerde televizyonda bir simitçinin günlük hasılatını Afrin için bağışlama haberini gördükten sonra kendilerinin de böyle bir kampanya düzenlemek istediklerini söyledi. Pazarcı arkadaşları ve Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan’la bu düşüncesini paylaştığını ve herkesin bu fikri onayladığını belirten Ünal, “Bizim devletimiz güçlü bir devlet. Afrin’de teröristlerle çarpışan askerlerimizin herhangi bir ihtiyacının olduğunu düşünmüyoruz. Ancak manevi olarak birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Biz millet olarak askerimizin yanında olduğumuzu göstermeliyiz” dedi. Tahir Ünal, yarın akşam toplanan hasılatları herkesin adının yazılı olduğu formlarla imza karşılığında toplayacaklarını ve gereğinin yapılması amacıyla kaymakamlığa teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Vatandaşlarda pazarcı esnafının böyle bir kampanya yapmasından dolayı çok memnun olduklarını belirterek, askerlerin durumunu düşündüklerini için kendilerine teşekkür etti.

Manavgat Seyyar ve Sabit Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan’da, Manavgatlıların devletine ve milletine her zaman sahip çıktığını belirterek, pazarcı esnaflarının kendilerinden bağımsız olarak böyle bir düşünce içinde hareket etmelerini memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz