Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

Manavgat Sütbirlik’te Bilal Ay güven tazeledi

05 Şubat 2018 Pazartesi, 09:24

Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Birliği’nin 4’ncü olağan genel kurulu yapıldı. Seçimde Mevcut başkan Bilal Ay 415 oy alarak yeniden seçildi.

MATSO Otogar Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurula Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mehmet Muammer Ünal, Manavgat Seyyar ve Sabit Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan ile birlik üyeleri katıldı.

Süt Üreticileri Merkez Birliği yönetim kurulu üyesi Münir Altınbaş’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, yönetim kurulu ve denetim kurulu raporlarının okunması ve ibrasının ardından gündemdeki maddeler görüşülerek kabul edildi.

SÜTÜ DÖKÜLMEKTEN KURTARDIK

Başkan adaylarından Hasan Coşar yaptığı konuşmada süt üreticisini hakkını alamadığını savunarak kendisinin başkan seçilmesi durumunda bunu sağlayacağını dile getirdi. Mevcut Başkan Bilal Ay’da birliklerin temel görevinin süt kalitesini sağlamak olduğunu aktararak, “Üreticilerimiz daha önceleri ilçemizde bulunan mandıralara süt veriyordu. Onlarda sezonluk çalışıyor. Sezon bitince süt satılmıyordu. Manavgat Süt Birliği, üreticilerden aldığı sütü Konya, Burdur ve Denizli’deki ulusal ölçekte firmalara satmayı başararak, üreticilerimizin sütü dışarı dökmekten kurtardık. Büyük firmalara süt tedariki amacıyla soğutma tanklarımızı devreye aldık” dedi.

OY PUSULASINDA HATA VE EKSİK

Genel kurulda divan başkanı Münir Altınbaş, mevcut başkan Bilal Ay’la birlikte Hasan Coşar’ın yönetim kurulu listelerini inceledi. Hasan Coşar’ın listesinde üstbirlik delegesinin yazılı olmadığını ve Hasan Coşar’ın yönetim kurulu listesinden ayrı olarak adının altında başkan adayı yazılı olduğunu tespit eden Altınbaş, bakanlık temsilcisi ve diğer aday Bilal Ay’la yaptığı görüşmenin ardından, Hasan Coşar’ın listesinin seçimi kazanması halinde üstbirliğe delege verilemeyeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, oy kullanan 772 üyeden 415’inin oyunu alan mevcut başkan Bilal Ay başkanlığa yeniden seçildi. Diğer aday 347 oy alırken, 10 oy ise geçersiz sayıldı.

Manavgat Süt ve Süt ürünleri Üreticileri Birliği üyeleri tarafından seçilen Bilal Ay, Abdurrahman Erdoğan, Fethi Can, Mehmet Uysal, Ahmet Özdemir, Abdi Güven, Mesut Kısa yönetim kurulunda, Ali Kozak, Cemil Uçar ve Mustafa Demir’de denetim kurulunda 4 yıl süresince görev yapacak..

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz