Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Manavgatlı gençlerden Antalya gezisi

06 Ekim 2017 Cuma, 20:56

 ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ projesi kapsamında, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Manavgat’ta ikamet eden 41 kız öğrencinin katıldığı Antalya gezisi düzenlendi.

14-29 yaş grubu gençler arasında tanışma ve kaynaşma oluşturarak birlik ve beraberliği güçlendirmek adına Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ isimli projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında gençlerin yaşadıkları bölgeleri daha iyi bilmeleri, tarihi ve kültürel alanlarını tanımaları için geziler düzenleniyor.

Proje kapsamında Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 41 kız öğrenciden ilk grup için Antalya gezisi düzenledi.

Proje ile ilgili olarak bilgi veren Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, “Şehirler ve Kültürler – yörelerimiz projesi 14-29 yaş grubu gençlerin Antalya’mızın tarihi,turistik ve kültürel yerlerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlayan bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde ve ücretsiz gerçekleştirilmektedir. İlk kafilemizi oluşturan grubumuz gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün Manavgat’a geri döndüler” dedi.

Gezi kapsamında gençlerin Manavgatlı gençlerin Antalya Merkez, Antalya Müzesi, Yivli Minare, Hadriyan Kapısı, Hıdırlık Kulesi, Saat Kulesi, Düden Şelalesini gezdiklerini belirten Karakaya, yine proje kapsamında 30 Eylül cumartesi günü 40 öğrencinin katılacağı Antalya gezisinin düzenleneceğini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz