Manavgatlı kadınlardan Mehmetçiğe atkı ve bere

19 Şubat 2018 Pazartesi, 11:15

Manavgat’ta bir grup kadın, Afrin’e düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da zor şartlarda görev yapan Mehmetçikler için atkı ve bere hazırladı.

Manavgat Belediyesi tarafından kurulan Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki kadınlar, Manavgat Kadınlar Kulübü’nün üyeleri, Afrin’e düzenlenen Zeytindalı Harekatı’nda savaşan ve doğuda görev yapan Mehmetçiklerimize göndermek amacıyla atkı ve bere ördü. Toros Kadınları Emek Pazarı’nda buluşan kadınlar, atkı ve bereleri gönderilmek üzere birlikte paketleyip hazırladı. Kadınlar 15 gün içinde ördükleri, 300 atkı ve berelerin bulunduğu paketlere, duygularını ifade eden duygusal mektupları da ekledi. Bazı çocuklar da Afrin’de savaşan Mehmetçiklerimize küçük yürekleriyle yazdıkları mektupları atkı ve berelere iliştirdi.

KADINLARDAN MEHMETÇİĞE MEKTUP

Kadınlar yazdıkları duygusal mektuplarda, “Mehmedim, Rabbim Yar ve yardımcınız olsun. Sevdiklerinize kavuşmayı nasip etsin. Sizler her zaman dualarımızdasınız. Bu örgü hem bere olarak hem atkı olarak kullanılabiliyor. İplerini sıkıştırırsanız bere, gevşetirseniz boyunluk olur. Rabbim soğuktan da, sıcaktan da, düşmandan da sizleri her daim korusun. Allah’a emanetsiniz” dedi.

7 YAŞINDAKİ EYMEN’İN MEKTUBU

Askerlere gönderilen atkı ve berelerin için çizdiği kroki ve yazdığı mektubu koyan 7 yaşındaki Eymen Şahin’de “Ey Mehmetçik. Sen kimsin. Sen Cumhuriyet’i kuran, Sen milletimizi koruyan askersin. Sizi herkes çok seviyor. İnşallah Zeytin Dalı Harekatı’nı siz kazanacaksınız. Sizi çok seviyorum. Ben Eymen Şahin, 7 yaşındayım. Sizlere buralarda dua ediyoruz. Yaşadığım yer Manavgat Antalya ama Bilecikliyim” ifadelerine yer verdi.

7 Yaşındaki Eymen Şahin’in Mehmetçiklere yazdığı mektup

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böylesine anlamlı bir çalışma yapan kadınlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Başkan Sözen, “Türkiye’mizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için Afrin’de savaşan kahraman Mehmetçiklerimiz, bir an bile aklımızdan çıkmıyor. Onların sağ salim dönerek ailelerine kavuşmaları en büyük isteğimiz. Terör son bulsun, Mehmetçiklerimiz zarar görmeden evlerine dönsün. Ülke olarak dayanışma içerisinde herşeyin üstesinden geliriz. Manavgatlı kadınlarımız da bu birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi” dedi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz