Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Manavgatlı öğrencilerin büyük başarısı

22 Kasım 2017 Çarşamba, 08:49

Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi müdürü Hasan Kökçü, öğrencilerin geliştirdiği barkod sisteminin Türkiye genelinde kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Namık Karamancı Okul Aile Birliği tarafından kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya okul aile birliği yöneticileri, müdür Hasan Kökçü ve öğretmenler katıldı. Okul aile birliği üyesi Hasan Gürses Namık Karamancı Fen Lisesi’nin fiziki olarak çok iyi yapıldığını ve öğrencilerin bu bakımdan çok şanslı olduğunu söyleyerek, hayırsever Karamancı ailesine teşekkür etti.  Yaz aylarında verilen etüt eğitimlerine, özel okullardan da büyük talep olduğunu belirten Gürses, bir devlet okulu olarak bu durumun anlamlı olduğunu söyledi. Namık Karamancı Fen Lisesi’nin eski sisteme göre TEOG’dan en yüksek puanları alan öğrencilerin tercih ettiği bir lise olduğunu belirten Gürses, yeni sistemde de aynı şekilde tercih edileceğini anlattı.

“SANATSAL VE SOSYAL BAŞARI DA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Toplantıda gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtlayan okul müdürü Hasan Kökçü, Namık Karamancı Fen Lisesi’nde 154’ü yatılı olmak üzere 480 öğrencinin bulunduğunu aktardı. Yurt pansiyonunda kalan öğrencilerin Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde olduğunu belirten müdür Kökçü, “Öğrencilerimizin akademik başarısının yanında sanatsal ve sosyal başarılarını da önemsiyoruz. Öğrencilerimiz, resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında mutlaka derece alıyor” dedi.

BARKOD SİSTEMİ TÜRKİYE’DE KULLANILACAK

Teknoloji konusunda öğrencilerin çok üretken olduğunu anlatan Hasan Kökçü, “Okulumuzda Robotik Takımı kurduk. Ayrıca öğrencilerimizin geliştirdikleri barkot sistemi, tüm Türkiye’de kullanılmaya başlanacak. Öğrencilerimizi bilim fuarlarına götürüyoruz, projelere katılıyoruz. Okulumuz sadece Manavgat değil ülke genelinden tercih edilen bir lise. Liseler arasında 104’ncü sırada bulunan okulumuz, yeni sınav sisteminde de tercih edilecek olan nitelikli okul, yani öğrencinin seçebileceği okullar arasında. Biz de tüm bunların farkında olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz