Manavgatlı yazarlar öğrencilerle buluştu

03 Aralık 2017 Pazar, 09:24

Manavgat Halk Kütüphanesi tarafından gerçekleştirilen ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ projesi kapsamında Manavgatlı yazarlar, Namık Karamancı Fen Lisesi’nde imza günü düzenlendi.

İmza gününe katılan Manavgatlı yazarlar Hüseyin Ziyaeddin, Hasan Ünal, Mustafa Erol, Mahmut Öz, İbrahim Paşaoğlu, Ali İbrahim Öz, Muammer Güneş ve Hidayet Oktay hem kitaplarını imzaladı hemde deneyim ve tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı

Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Manavgat’ta gittikleri okullara gidip kitap okumanın artı değerini öğrencilere aktardıklarını ifade ederek; “Yazmanın kendilerine katacakları değeri anlatarak gençlerimize rol model olmak istiyoruz. Biz yapabildik, sizler daha iyisini yaparsınız diyerek onları yüreklendirip bu yola itmeye çalışıyoruz. Onları şimdiden kısa öyküler yazmaya teşvik ediyoruz” dedi.

‘Yerel Yazarlar İmza Günü’nün etkinliğinin Türkiye’de bir başka örneğinin olmadığına dikkati çeken Oktay, “Meydanlarda bir günlüğüne düzenlenen imza günleri oluyor ancak biz okullara gidip bu çocuklara birebir dokunuyoruz o çocukların kafalarına soru işareti bırakıyoruz, soru işareti olmadan, dokunmadan onlardan bir şey beklememiz doğru olmaz” diye konuştu

İmza gününün öğrencilerine artı bir değer kattığına inandığını ifade eden Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Hasan Kökçü, “Okulumuzda eğitim gören öğrenciler yalnızca akademik olarak değil, sosyal ve kültürel değerlere de sahip çocuklardır. Bunu da katıldıkları gerçekleştirdikleri birçok etkinlikte görüyoruz. Öğrencilerimizin bu çabalarına bizde okul olarak destek veriyor ve her konuda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz