Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Manavgat’ta huzur toplantıları

03 Kasım 2017 Cuma, 18:11

Manavgat Emniyet Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarları, STK temsilcileri, esnaflar, iş adamları, ve vatandaşlar katılımlarıyla huzur toplantısı yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül başkanlığında, diğer yetkililerinden katılımıyla Manavgat Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2 ayrı etapta gerçekleştirilen toplantıya büyük ilgi gösterildi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül toplantılarda, Türkiye’nin jeo stratejik konumu nedeniyle terör ve uyuşturucu gibi uluslar arası suçlardan doğrudan etkilediği, bu amaçla uluslar arası örgütlerin hedefi olduğunu anlatarak, “Suç örgütleri ile mücadele konusunda herekese sorumluluklar düşmektedir. Devletimizi vergi kaybına uğratan ve terör örgütlerinin gelir kaynağı olan kaçakçılık faaliyetleri ile hep birlikte mücadele etmemiz, halkımızı suç işlemeye tahrik ve teşvik etmeyi, huzur ortamını bozmayı amaçlayan kişi ve grupların faaliyetlerinin önlenmesi konusunda polis teşkilatı olarak gerekli önlemleri alıyoruz. Bu konuda sizlerde emniyet birimleri ile sürekli iletişim halinde bulunmanız, alınan önlemlerin daha etkili olmasını sağlayacaktır” dedi. Uyuşturucu maddenin toplumun geleceğini yok ettiğini belirtem Müdür Özgönül, uyuşturucu madde kullanan, bulunduran ve ticaretini yapan şüpheli şahıslar hakkında 155 Polis İmdat hattına anında ihbarda bulunulmasının önem,ne işaret etti.

Toplantıda ayrıca, düğün ve asker uğurlama eğlencelerinde örf ve adet adına yapılan yanlışlıkların ölümlere, yaralanmalara ve kazalara sebebiyet verdiği, ateşli silah kullanılmasının çok tehlikeli olduğu, konvoyların trafik akımını engellediği ve seyir halinde iken araçların camlarından sarkılmasının da tehlike yarattığı belirtildi.

Toplantıya katılanlar yaşadıkları sorunlar hakkında yetkililere bilgi verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz