Manavgat’ta huzur toplantısı

02 Mart 2018 Cuma, 08:18

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtarlar ev hanımları,esnaf,öğretmen,öğrenciler ve işadamlarının katılımıyla huzur toplantısı yapıldı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül’ün de katıldığı toplantıda trafikte sürücülerin dikkat etmesi gereken hususlarla ve motosikletler ile motosikletlerde kask kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Son yıllarda artan telefonla dolandırıcılık konusunda bilgi verilen toplantıda, suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş artniyetli kişilerin kendilerini polis, hakim ve savcı olarak tanıtarak telefon açıp vatandaşları korkutmak suretiyle para isteyip dolandırmaya çalıştıkları anlatılarak, bu şekilde gelen telefonlara itibar edilmemesi gerektiği ve kamu görevlilerinin vatandaşlardan para talep etmeyeceği belirtildi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, toplantıda, komşu ülkelerde yaşanan gelişmelere bağlı olarak büyüyen ekonomisiyle ülkemizin uyuşturucu gibi sınırı aşan suçlardan doğrudan etkilenmekte olduğu, geleceğimizin teminatı olan gençlerin kötü alışkanlıklardan korumak adına üzerimize büyük sorumluluklar düştüğü anlatıldığını, uyuşturucuyla mücadele konusunda topyekün hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Özgönül, toplantıda ayrıca şüpheli şahıs ve şüpheli paketle ilgili katılımcılara bilgilendirme yapıldığını, şüpheli bir şahsın nasıl bir hal ve hareket içerisinde olabileceği, şüpheli paket görüldüğünde ne yapılması gerektiğinin belirtildiğini, vatandaşların bu tip durumlarda 155 ihbar hattını aramalarının önemli olduğunun aktarıldığını belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz