Manavgat’ta uyuşturucudan 178 kişi yakalandı

01 Aralık 2017 Cuma, 17:15

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2017 yılında düzenlenen 157 uyuşturucu operasyonu sonucu yakalanan 178 kişiden 36’sı uyuşturucu ticaretinden tutuklandı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından mahallelerde düzenlenen huzur toplantıları Şehit Uğur Yıldız İmam Hatip Ortaokulu’nda devam etti. Toplantıya mahalle muhtarları, esnaf, emekli, iş adamları, ev kadınları, öğrenciler, STK temsilcileri katıldı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, polis teşkilatı olarak görev sahalarında huzur ve güveni sağlamak adına yaptıkları çalışmaları anlattı. Yapılan çalışmaların sonuçlarının alınmaya başladığını belirten Özgönül, gençlerin önünde en büyük sorun olarak duran uyuşturucuyla aralıksız mücadele ettiklerini söyledi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül sözlerini şöyle sürdürdü;

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak ilçe genelinde sorumluluk alanımızda uyuşturucuya yönelik olarak 157 ayrı operasyon gerçekleştirdik. Ekiplerimiz tarafından yapılan bu operasyonlar sonucunda 30 kilo 376 gram esrar, 82,20 gram eroin, 442,80 gram metamfetamin, 790 adet ectasy uyuşturucu hap , 2 kilo 108 gram skank ve 562 gram kenevir tohumu ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında yakalanan 178 şüpheliden 36’sı uyuşturucu ticaretinden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uyuşturucu kullanmaktan haklarında işlem yapılan diğerleri ise adli kontrolle serbest kaldı.”

Uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele konusunda polisin çalışmalarının artarak devam edeceğini, vatandaşların güvenlik güçlerine yardımının önemli olduğunu belirten Mustafa Hilmi Özgönül, bu konuda şüphelendikleri bir konu olduğunda vatandaşların hiç çekinmeden 155 polis imdat hattını arayabileceklerini aktardı.

Toplantıda katılımcılara; dolandırıcılık, şüpheli şahıs, şüpheli paket konularında sunum yapılarak, şüpheli bir şahsın nasıl giyinebileceği, hal ve hareket tarzları anlatıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz