Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar

Manavgat’ta yardım amaçlı sergi

07 Ekim 2017 Cumartesi, 10:46

Manavgat’ta Vizyon Art sanat atölyesi öğrencileri tarafından üretilen resim, ahşap boyama gibi eserler geliri köy okullarına aktarılmak üzerine sergileniyor.
Yukarıhisar mahallesinde sokakta düzenlenen sergi açılışına Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, davetliler, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı. Açılışın adından Vizyon Art sanat atölyesi sahibi Çiğdem Işık, konuklara sergiyi gezdirdi ve sergilenen eserler hakkında bilgi verdi. Sergilenen eserlerin tamamının kursiyerlerin bir yıllık emekleri olduğunu anlatan Işık, kursiyerlerin hayal güçleriyle yaptıklarını vatandaşların beğenisine sunduklarını anlattı.
Çiğdem Işık gazetecilere sergi hakkında açıklamalarda bulundu. Vizyon Art’ın eğitim üzerine bir atölye olduğunu anlatan Işık, “Tamamen ahşap boyama, polyester, seramik üzerine dekoratif boyama eğitimleri veriyoruz. Sergilediğimiz ürünler, öğrencilerimizin bütün bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaların hepsi. Burada sergilediğimiz ürünlerden yaptığımız satışlar köy okullarına aktarılacak. Okulların boya, badana; okullarda eğitim alan öğrencilere kırtasiye, oyuncak gibi ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi. Sergi yarın sona erecek.You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz