Maya okulları kabul sınavına büyük ilgi

04 Mart 2018 Pazar, 09:46

Manavgat Maya Okulları’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılında 5. 6. 7. ve 8. sınıfta okuyacak öğrenciler için sınav yaptı.

Maya Koleji’nde Sabah saat 10:00 ve öğleden sonra saat 14:00’da iki oturum şeklinde gerçekleştirilen sınava öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Sınav öncesi konuşma yapan Manavgat Maya Okulları Okul Müdürü Yavuz Selim Balaban sınava olan yoğun katılımdan dolayı öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Manavgat Maya Okulları müdürü Yavuz Selim Balaban, Maya okullarının Türkiye’de dokuz tip mizaç, öğrenme stilleri, tematik öğrenme, mayadokya, parmak kas ölçümleri, müzikolej gibi birçok öncü uygulamalarla Türk eğitim sistemine çok ciddi katkılarının olduğunu ve bu uygulamaların fark yarattığını ifade etti.

Manavgat Maya Okulları’nın alanında en iyi öğretmen kadrosuna sahip olduğunu belirten Balaban, her hafta yapılan kazanım değerlendirme sınavlarıyla öğrencilerin eksik kazanımlarının giderildiğini, hafta sonu ve özel ders niteliğindeki birebir etütlerle öğrencilerin bir üst öğrenmeye geçmelerinin sağlandığını vurguladı. Sadece akademik anlamda değil öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerine göre sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kulüp etkinlikleriyle kendilerini geliştirdiklerini belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz