Milli boksör Seyfi Tatar mezarı başında anıldı

29 Kasım 2017 Çarşamba, 08:31

Milli boksör Seyfi Tatar vefatının 2’nci yıldönümünde Antalya’nın Manavgat ilçesinde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Manavgat’ta 2015 yılında vefat eden, 1967-72 yılları Türkiye şampiyonu 1967, 69, 71, 72 ve 73 yıllarında Balkan şampiyonu, 1967 ve 1969 Avrupa 1967 ve 1971 Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya sahibi Türk spor tarihinin ve boks tarihinin unutulmaz isimlerinden Seyfi Tatar, ölümünün 1. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Kavaklı mezarlığında düzenlenen törene Seyfi Tatar’ın ailesi, Manavgat Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Süleyman Karakaya, Boks Federasyonu İl Temsilcisi Cumhur Asilkefeli, eski Antalya Emniyet Müdürlerinden Feyzullah Arslan ve Seyfi Tatar’ın arkadaşlarından oluşan az sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende önce Seyfi Tatar’ın özgeçmişi okundu. Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Süleyman Karakaya, Seyfi Tatar’ın Türk boksu için çok önemli olduğunu ve yeni nesle tanıtılması gerektiğini belirterek, “Böyle efsanevi bir boksörü iyi anlamak lazım, gençlerimize iyi anlatmak lazım. bir insanı genç nesillere, antrenörlere anlatmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Tören de daha sonra Seyfi Tatar’ın mezarı başında Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dua edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz