Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Nashira Resort Hotel bisiklet dostu otel seçildi

19 Ekim 2017 Perşembe, 14:50

MANAVGAT’ın Titreyengöl mevkiinde bulunan Nashira Resort Hotel, Bisikletliler Derneği tarafından bisiklet dostu otel seçildi

Nashira Resort Hotel’de düzenlenen törenle, otele ‘bisiklet dostu’ plaketi çakıldı. Törene Titreyengöl Sorgun  Turizm Yatırımcılar Birliği (TİSOYAB) ve Nashira Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz’la birlikte diğer davetliler katıldı. Törende konuşan Hüseyin Aydoğan, Nashira olarak başta bireysel sporlar olmak üzere her branşta spora destek vermeye çalıştıklarını söyledi. Bölge olarak spor turizmine biraz daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini kaydeden Aydoğan, “Sporcular her zaman en iyi turistlerdir. Bu hem takım sporları hemde bireysel sporlar için geçerlidir. Ayrıca sporu seven insanlar tatile gittikleri yerlerde spor alışkanlıklarını devam ettirmek isterler. Bisiklet sporu da bunlardan biridir” dedi. Manavgat ve Titreyengölde hem asfalt hemde toprak parkurların olduğunu anlatan Aydoğan, Avrupa’da çok ciddi sayıda bisiklet sporuyla profesyonel ve amatör olarak uğraşan insan olduğunu aktardı. Aydoğan Nashira Resort Hotel olarak bisiklet sporu için gerekli altyapıyı tamamladıklarını ve bu nedenle Bisikletliler Derneği tarafından bisiklet dostu otel seçildiklerini de sözlerine ekledi.

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ise Nashira Resort Hotel’in Akdeniz bölgesindeki 2’nci bisiklet dostu otel olduğunu belirterek otel yetkililerini tebrik etti. Avrupa’da bisiklet yol ağı olarak işaretlenen yolların 70 bin kilometreye, Almanya’da ise 40 bin kilometreye ulaştığını anlatan Suyabatmaz, “Avrupa’da bazı ülkelerde bisiklete binme oranı yüzde 65. Bu ülkelerde insanlar hemen hemen her yere bisikletle gidiyor. Bu insanlar tatil tercihlerini de bisiklete uygun olan ülkelere, bölgelere göre yapıyorlar” dedi. Bisiklet sporunun yaz aylarından ziyade ilkbahar ve sonbahar mevsiminde yapıldığını Antalya’da ise kış mevsiminin de bisiklet sporuna uygun olduğunu, Avrupalı bisiklet dostlarının bir kısmını Antalya’da tatil yapmaya teşvik etmek gerektiğini belirtti.  Manavgat’ta belediye tarafından bisiklet sporuna uygun yolların yapılmaya başlandığını, toprak parkurlarında olduğunu belirten Suyabatmaz, bisikletli bir tatil için gerekli altyapıyı hazırlamaları nedeniyle Nashira Resort Hotel yetkililerini tebrik etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz