Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar

Oğlunu sanık sandalyesinde görünce bayıldı

12 Ekim 2017 Perşembe, 08:12

Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen orman yakma davasında oğlunu sanık sandalyesinde ifade verirken gören baba Abdulkadir Alkanat, duruşma salonunda bayıldı.

Manavgat Türkbeleni’nde geçen sene kasım ayında çıkan orman yangınıyla ilgili davanın görülmesine Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmada tutuksuz yargılanan 4 sanıktan Y.A. ile A.İ. ile birlikte avukatları ve yakınları hazır bulundu. Duruşmada ifade veren 15 yaşındaki Y.A., olay günü Türkbeleni’nde ormanlık alanda C.K, Y.Ş ve A.İ. ile birlikte çakmakgazı çektiklerini, çakmak gazının uyuşturucu etkisi yaptığını anlattı. Bu sırada A.İ. ve Y.Ş.’nin birbirleriyle şakalaşmak amacıyla yaktıkları yaprakları attıklarını söyleyen Y.A., bunun üzerine kendisinin C.K.’nın üzerindeki eşofmanı alarak çıkan küçük çaplı yangını söndürdüğünü ve eşofmanı orada bırakarak olay yerinden ayrıldıklarını, birkaç gün sonra polisin eşofmandan yola çıkarak kendilerini göz altına aldığını aktardı.

OĞLU İFADE VERİRKEN BABASI BAYILDI

Oğlu Y.A.’nın sanık olarak ifade verdiği sırada kriz geçiren babası 47 yaşındaki Abdulkadir Alkanat’ın duruşma salonunda kendinden geçtiğini fark eden yakınları, mahkeme başkanına durumu aktardı. Duruşmaya ara veren mahkeme başkanı Önder Kürşat Mutlu, 112 Acil Sağlık Merkezi’nden derhal sağlık ekibi ve ambülans talep edilmesini istedi. Abdülkadir Alkanat’a ilk müdahale duruşma salonunda yere yatırılmasının ardından, mahkemede görevli mübaşir ve polis memurları tarafından yapıldı. Yakınları, Abdülkadir Alkanat’ın hiper tansiyon, diyabet ve kalp rahatsızlığı bulunduğunu, kalp rahatsızlığıyla ilgili olarak gelecek ay ameliyat olmayı planladığını aktardı. 112 acil servis görevlileri ilk olarak Abdülkadir Alkanat’ın tansiyonu ölçtü. Abdülkadir Alkanat, sağlık görevlileri tarafından tekerlekli sandalye ile duruşma salonu ve adliyeden çıkartılarak ambülansla Manavgat Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan Abdülkadir Alkanat’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Verilen aranın ardından devam eden duruşmada, A.İ.’nin de ifadesi alındı. Tanıkların dinlenilmesinden sonra duruşma dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz