Öğrencilere tiyatroyla ‘uyuşturucunun zararları’ anlatıldı

05 Ocak 2018 Cuma, 16:53

Manavgat’ta uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı orta öğretim öğrencilerine yönelik  ‘Pembe aslında siyahtır’ adlı tiyatro oyunu gösterimi yapıldı.

Manavgat’ta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2018 yılını ‘Uyuşturucu İle Mücadele Yılı’ ilan etmesi ile birlikte, bu mücadeleye ek olarak farkındalık yaratabilmek amacıyla; uyuşturucu maddeler ve bağımlılık konularında Tiyatro Balans tarafından ortaöğrenim seviyesindeki öğrencilere yönelik ‘Pembe Aslında Siyahtır’ tiyatro oyunu sahnelendi.

Manavgat İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde gösterilen, zengin bir ailenin kızı ile fakir bir gencin uyuşturucu, gibi yasal olmayan tuzaklara nasıl sürüklenişini ve ailelerin sorumluluklarını ihmal etmeleri konu edildiği oyuna ortaokul ve lise öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ve Manavgat Asayişine Yardım Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşen ve 2 ayrı seans olarak sunulan oyundan önce çeşitli ünlü kişilerin uyuşturucunun zararlarını anlattığı sinevizyon sunumu yapıldı. Gösterimin sonunda Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Özgönül, tiyatro oyuncularına çiçek verdi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Türkiye’nin uyuşturucuda hedef ülkeler arasına girdiği belirterek; “Ülkemizin coğrafi konumu, genç ve dinamik nüfusu, büyüyen ekonomisi ve komşu ülkelerle yaşanan gelişmelere bağlı olarak, uyuşturucu gibi sınırı aşan suçlardan doğrudan etkilenmekte ve suç örgütlerinin hedefi haline gelmektedir. Madde bağımlılığı ile mücadele hususunda üzerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, farkındalık yaratmak için İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Manavgat Asayişine Yardım Derneği’nin katkılarıyla tiyatro oyunu sergilendi” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz