Son Dakika
22 Mart 2018 Perşembe

Okan Sezen davasında tanıklar dinlendi

19 Ocak 2018 Cuma, 11:30

Geçen yıl Manavgat Yelken, Sualtı ve Su Üstü Sporları Derneği (MYSSSD) Başkanı Okan Sezen’in (60) yaşamını yitirdiği silahlı kavgayla ilgili davada tanıklar dinlendi.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanık Kenan Yüce SEGBİS aracılığıyla Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan katılırken, salonda sanık avukatları ve tarafların yakınları hazır bulundu. Duruşmada tutuksuz sanıklar ile firari sanıklar Hasan Yıldırım ve Mehmet Ali Yıldırım’da katılmadı.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen Cuma Erek, öldürülen Okan Sezen’in yanında 4-5 yıldır paraşüt teknesi kaptanı olarak çalıştığını belirtti. Okan Sezen’in olayın olduğu gün, olay yerindeki istasyonu faaliyete geçireceklerini söyleyerek, büyük oğluyla birlikte kendisini çağırdığını söyledi. Mehmet Ali Yıldırım’ın olay yerine geldiğini ve bu sırada Okan Sezen’n ‘Gel Mehmet Ali, biz bu işi bugün bitirelim’ dediğini dile getiren tanık Cuma Erek, bir süre sonra tartışma başladığını ve Okan Sezen’in silahını çekerek kalabalığa doğru ateş ettiğini anlattı. Bunun üzerin sol taraftan birkaç el ateş edildiğini duyduğunu ve kendisini yere attığını anlatan Erek, ayağı kalktıklarında Okan Sezen’in vurulmuş olduğunu gördüklerini ve ambülans ve jandarmaya haber verdiklerini belirtti.

Mahkeme başkanının kollukta verdiği ifadenin farklı olduğunu hatırlatması üzerine tanık Cuma Erek, “Ben o gün panik, korku ve olayın sıcaklığıyla ifade vermiştim. Ne söylediğini hatırlamıyorum. Huzurda verdiğim ifade geçerlidir” diye konuştu. Olay yerinde Hasan Yıldırım ve Mehmet Ali Yıldırım’ın elinde silah görmediğini anlatan tanığa mahkeme başkanı tarafından iyileştirilen görüntü kareleri gösterildi. Tanık olay yerinde bulunan bazı kişileri teşhis etti.

Duruşmada dinlenilen diğer tanıklarında benzer ifadeler vermelerinin ardından söz alan sanık avukatı Mehmet Ünver, dosyada hala yakalanamayan ve ifadesi alınmayan sanıkların olduğunu, müvekkilinin kendisinin gelip teslim olduğunu ve olayı açık yüreklilikle ve pişmanlıkla anlattığını belirterek, çok sıkı gerekirse günlük imza şartıyla müvekkilinin tahliye edilmesini talep etti.

Sanık Kenan Yüce’de, olayı gerçekleştirdiği için çok pişman olduğunu, merhum Okan Sezen’le herhangi bir husumetinin olmadığını, olay günü ilk kez karşılaştıklarını belirterek tahliye talep etti.

Cumhuriyet Savcısı ise firari sanıklar Hasan Yıldırım ve Mehmet Ali Yıldırım hakkında çıkarılan yakalama kararının beklenmesine, Hasan Yıldırım ve Mehmet Ali Yıldırım’ın yakalanıp ifadelerini alınmasına kadar tutuklu sanık Kenan Yüce’nin tutukluluk halinin devamını talep etti.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi ve Kenan Yüce’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz