Şampiyonluğun en büyük adayı Bandırmaspor

08 Ocak 2018 Pazartesi, 12:48

Manavgat’ta 2’nci yarı hazırlıklarını sürdüren TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Bandırmaspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, “Eksikleri giderilirse şampiyonluğun en büyük adayı Bandrmaspor olur” dedi.

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup takımlarından Bandırmaspor, Manavgat Sueno Otel’de 2’nci yarı hazırlıklarını sürdürüyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan ve ligin ilk yarısını lider Gümüşhanespor’un 4 puan gerisinde 3’ncü sırada tamamlayan Bandırmaspor ikinci devreye eksikleri tamamlayarak şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor. Teknik direktör Mustafa Uğur yönetiminde günde çift antrenmanla sürdürülen antrenmanlarda teknik ve taktik çalışmalar yapılıyor.

İLK DEVRE SIKINTILI SÜRECİ KOLAY ATLATTIK

İlk devrede hiç ummadıkları puan kayıpları yaşadıklarını belirten Teknik direktör Mustafa Uğur, “Geldiğimiz noktaya baktığımızda 17 haftalık performansta, alınan 32 puanın hiçte küçümsenemeyecek puan olduğunu düşünüyoruz.  Zaten 34 puan hedeflemiştik.  Bunada en yakın şekliyle ulaşmış bulunuyoruz, o yönüyle oyuncularımızın saha içerisindeki, saha dışarısındaki birlikteliği, bana göre bu istenilen seviyeyi getirdi. O yüzden oyuncularıma ilk yarı göstermiş olduğu performanstan dolayı teşekkür ediyorum. Zaman zaman aksaklıklar oldu ama futbol takımlarının içinde olağan düşüşler zaman zaman yaşanabiliyor. Önemli olan bu sıkıntılı süreçten kısa sürede arınmaktı, çıkmaktı. Bunu başardığımızı düşünüyorum” dedi.

İKİNCİ DEVRE ZOR GEÇECEK

İkinci yarının bütün takımlar için zor geçeceğini anlatan Uğur, “Bende Bandırmaspor adına çok kolay geçeceği kanaatinde değilim. İşte transfer sürecinde ne kadar zorluklar yaşandığını görüyoruz. Şu ana kadar zaten bir tek Feyyaz’ı kadromuza katabildik. İnanılmaz bir sayısal eksikliğimiz var. Bunun için bir fedakarlık yapılırda takımın eksikleri kısa süre içerisinde giderilirse, ikinci devreyi çok rahat geçeriz ve hedefe ulaşırız diye düşünüyorum. Ama kesinlikle transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Teknik direktör Mustafa Uğur, forvet hattında sayısal eksikleri olduğunu, futbolcuların sakatlık, ceza yada form düşüklüğü yaşamaları durumunda ağır bir bedel ödeyebileceklerini bu nedenle forvet hattının takviye edilmesi gerektiğini ifade etti.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

Bandırmaspor taraftarının takma karşı inanılmaz bir ilgisinin olduğunu anlatan Uğur, “Taraftardan yana bir endişemiz yok ama her şey, bütün yük belediye başkanının üzerinde. Bence Bandırma’da ki bütün sivil toplum kuruluşlarının, ticaret insanlarının başkana yardım etmesi gerektiği kanaatindeyim. Yani bir kişinin omuzlamasıyla bu işin kolay kolay altından kalkılmayacağı kanaatindeyim. Bandırmaspor eksikleri giderilirse şampiyonluğun en büyük adayı olur diye düşünüyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz