Şehit Cumali Gür’ün adı Manavgat’ta yaşayacak

02 Mart 2018 Cuma, 20:22

Irak’ın kuzeyinde teröristlerce şehit edilen Sözleşmeli Er Cumali Gür’ün adı Manavgat’ın Kızılot mahallesinde kamusal bir alana verilecek.

Manavgat Belediyesi 2018 Mart ayı belediye meclis toplantısı Side ek hizmet binasında Şükrü Sözen başkanlığında yapıldı.

Toplantıda 11 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanırken, 21 Şubat 2018 tarihinde Irak’ın kuzeyinde şehit olan Manavgatlı Sözleşmeli Er Cumali Gür’ün adının Kızılot mahallesinde bir alana verilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili belediye meclisi üyelerine düşüncelerini paylaşan belediye başkanı Şükrü Sözen, “Oldukça üzücü günler geçiriyoruz. Şehidimizin acısı yüreğimize kor gibi düştü. Manavgat olarak şehidimizi tüm Manavgat halkımızla birlikte sonsuz yolculuğuna kentimize yakışır şekilde uğurladık. Belediyemizin şehitlerimizin adını kentte uygun yerlere verilmesi çalışması var. Bunu aileye de telaffuz ettik. Şehidimizin evinin olduğu sokak veya 10 dönümlük spor ve park alanı var. Bu konuyu iyice irdeleyeceğiz. Arkadaşlarımızla çalışarak en güzel, yakışır ve uygun bir yere şehidimizin adının verilmesini istiyoruz. Bu vesileyle Şehidimiz Cumali Gür’e ve tüm şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz