Şükrü Sözen, 9 yılda yapılan çalışmaları anlattı

28 Nisan 2018 Cumartesi, 09:52

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2009 yılında göreve başladıktan itibaren yaptıkları çalışmaları Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ‘Değişen Manavgat’ toplantısıyla vatandaşla paylaştı.

Toplantıya CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Muammer Ünal’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu şarkı seslendirdi.

Toplantıyı planladıkları dönemde genel seçimin gündemde olmadığını belirten belediye başkanı Şükrü Sözen, “Ancak şu anda koşullar değişti. Malum 2 ay sonra genel seçim var. Seçimler; yorumlama, değerlendirme ve nihayetinde kendi adımıza karar verme fırsatı verir. Seçimin akabindeki pazartesi günü, nasıl bir ülke hayal ettiğimizi, nasıl bir ülkeye uyanmak istediğimizi yorumlayarak değerlendirerek oy kullanmamız gereken beklide cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine gireceğiz” dedi.

Başkan Sözen, görevde bulundukları süre içerisinde Manavgat’ta yaptıkları yatırım ve hizmetleri slayt eşliğinde anlattı. Bazı hizmetleri yaparken siyaseten engellemelerle karşılaştıklarını aktaran Başkan Sözen, toplantının düzenlendiği AKM’nin bulunduğu yerde kapalı spor salonu ve stad olduğunu, engellemelere rağmen söktüklerini aktardı. AKM’de toplantı ve tiyatro salonlarıyla sivil toplum kuruluşlarının her türlü çalışmalarının organize edildiği birimler olduğunu belirten Başkan Sözen, Kum Mevkii’ne yaptıkları stadyumun ise parmakla gösterildiğini ve kendilerinin bundan gurur duyduklarını anlattı.

Manavgat Irmağı’nın her iki kenarında kilometrelerce uzunluğunda düzenleme yaptıklarını, ve güvenlik görevlileri tarafından sürekli denetim yapıldığını aktaran Başkan Sözen, bu sayede vatandaşların yeniden yürüme ve bisiklete binme gibi spor alışkanlığını kazandığını aktardı. İlçede caddelerde düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sözen, insanların olmadığı caddelerde ekonomik yaşamın olmayacağına inandıklarını, buna rağmen ekonomik ve turizmdeki krizin faturasının kendilerine çıkarılmasını da asla kabul etmediklerini belirtti.

Manavgat’ın en önemli değerlerinden birinin şelale olduğunun altını çizen belediye başkanı Şükrü Sözen, “Hala yasal sorunlarımız devam etmesine rağmen, hala davalarımız devam etmesine rağmen, o şelalenin adı üzerinde Manavgat Şelalesi olarak kalacağı inancıyla yasal kavgamızı devam ettiriyoruz. Kaygı duymadan, çekinmeden oranın projesini yeniledik. Daha önceki mezbelelik halinden kurtardık. İnsanların rant kapısı olmasını engelledik” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz