Tarkan Akıllı milletvekili adaylık başvurusu yaptı

29 Nisan 2018 Pazar, 21:36

MHP 25’nci dönem Antalya milletvekili Tarkan Akıllı 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri için partisine adaylık başvurusunu yaptı.

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri için adaylar partilere başvurularını yapıyor. Milliyetçi Hareket Partisi 25’nci dönem Antalya milletvekili Tarkan Akıllı’da partisinin genel merkezinde adaylık müraacatını yaptı. Eşi Zeynep Akıllı ve çocuklarıyla birlikte Ankara Balgat’ta partisinin genel merkezine giden Tarkan Akıllı evraklarını parti yetkililerine teslim etti. Akıllı, 24 Haziran Cumhur İttifakı’nın başarısı için Antalya’da ter dökecek.

Ailesiyle birlikte adaylık müracaatında bulunan Tarkan Akıllı sosyal medyadan paylaşımında, “27. Dönem Milletvekili Seçimleri için Genel Merkezimizde MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Müracaatımı Yaptım. Allah Utandırmasın, Yar ve Yardımcımız Olsun. Cumhur İttifakı Millet Aklı” ifadelerini kullandı.

TARKAN AKILLI KİMDİR?

1969 yılında Antalya  Manavgat’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manavgat’ta tamamladı.1986 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık fakültesinde inşaat mühendisliği bölümünde üniversite eğitimine başladı.1991 yılında inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1992 yılında Ankara Keçiören Belediyesi imar daire başkanlığında çalışmaya başladı. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Manavgat -Ilıca Belediye Başkan adayı oldu. 2005 – 2009 yılları arasında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Meclis Üyeliği yaptı. 07 Haziran 2015 genel seçimlerinde 25. Dönem MHP Antalya milletvekili oldu. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem MHP Antalya milletvekili adayı oldu. İyi dereceden İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz