Son Dakika
23 Nisan 2018 Pazartesi

Toros kadınlarına ailede ve toplumda iletişim semineri

03 Kasım 2017 Cuma, 12:46

Manavgat’’ta kadınların kent ve aile ekonomisine katlıda bulunması amacıyla oluşturulan Toros Kadınları Emek Pazarı’ndaki emekçi kadınlara Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘ailede ve toplumda iletişim’ semineri verildi.

Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Bülent İlik’in verdiği semineri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları ve Muratpaşa Belediyesi’nin emekçi kadın hareketi oluşumunda yer alan Alyazma Kadınları katıldı. O

ldukça keyifli ve verimli geçen seminerde Dr. Bülent İlik, kadınların eğitimde, kültürde, sanatta ilerlediği zaman toplumun gelişeceğini ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Toros Kadınları Emek Pazarı oluşumunu hayata geçirmesinin oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise toplum içerisinde kadınların daha fazla yer alması gerektiğini söyleyerek yaşamın ve dünyanın kadınlarla birlikte daha güzel olduğunu belirtti. Başkan Sözen, “Gençlik merkezlerimizde ve kültür merkezlerimizde kadınlarımızın gelişimi için birçok çalışmamızı hayata geçirdik. Kadınlarımızın azmi ve yaratıcı gücü topluma başarıyı getiren en önemli unsurdur. Kentimizin işleyişi içerisinde kadınlarımızı görmek bize güç ve gurur veriyor. Bu sinerji ortamından aldığımız güç ile kadınlarımızın sosyal zeminde daha fazla bir araya gelmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz